Yatırım yapmaya başla!

Kripto Paralar Yılın En Kötü Haftalık Performansını Kaydediyor

Kripto paralar 2017 yılındaki performanslarını gösterme konusunda son derece isteksiz görünüyorlar. 2018 yılına veda etmemize 1 ay kalmışken, kripto paralar erimeye devam ediyor.
Kripto Paralar Yılın En Kötü Haftalık Performansını Kaydediyor

Kripto paraların geleceğine ilişkin umutlar teker teker yok oluyor diyebiliriz. 2017 yılında gösterdikleri üstün performansı, hızlı bir şekilde terk ettikleri gibi 2018 yılını son derece kötü bir şekilde geçirdileri. Öyle ki; Ocak ayında 835 milyar olan piyasa değerleri, 138 milyar dolara gerilemiş durumda. Aynı zamanda 20 bin dolara yakın zirvesini geride bırakan bitcoin, 4500 doların altında seyretmeye başladı.

Kripto paralar, yıllık bazda büyük bir çöküş gerçekleştirirken, 2018 yılının en kötü haftalık performansına işaret ediyorlar.

Kripto Paralar Kötü Performans HaftasıBitcoin 4 bin dolara doğru gerilemeye devam ederken, diğer tüm kripto paralarda düşüş hakim oldu. Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi‘nde haftalık kaybın yüzde 25’e kadar yükseldiği gözlendi. Bu şekilde kripto para çılgınlığının zirvesinin yaşandığı Ocak ayından bu yana görülen en kötü haftalık performansı göstermeye başladılar.

Geçen yıl balon söylemlerine maruz kalan kripto paralar, bu yıl doğrular biçimde düşmeye başladılar. Ralliyi sonlandırdıktan sonra yaklaşık 700 milyar dolarlık değer kaybı gösterdiler ve herhangi bir iyileşme belirtisine işaret etmiyorlar. Bu yıl hakim olan düşüşe yönelik endişelerin çoğu düzenleyici kuruluşların artan denetimleri, toplumsal rahatsızlık ve piyasa karmaşasından kaynaklandığı biliniyor. Bu hafta endişelerin yoğunlaşması da değer kayıplarını artırıyor.

Kripto paraların büyük bir kısmının yüzde 70’i geçen kayıpları bulunuyor ve bunun piyasanın taban yaptığına işaret ettiği belirtiliyor.

Yüzde 70'i Geçen Kayıplar Söz KonusuOanda Corp. Asya Pasifik İşlem Müdürü Stephen Innes de piyasanın taban yaptığına işaret ettiğini söyleyenler arasında bulunuyor. Innes, piyasada hala çok sayıda kişi olduğunu dile getirirken, “Eğer bitcoin çökerse eğer düşüşün 3 bin dolar seviyesine doğru sürdüğünü görürsek, bu bir kabus olur. İnsanlar çıkmak için hücum edecektir,” ifadelerini kullandı.

Innes’in baz durum senaryosuna göre; bitcoin Ocak ayına kadar 2500 dolara düşme potansiyeli gösteriyor. Aynı zamanda 3500 – 6500 dolar arasında işlem göreceği tahmininde bulunuyor.

Bitcoin bu güne 4320,68 dolardan başladıktan sonra düşüşe geçti ve TSİ 05:20’de 4157,5 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 4300 DolarYüzde 2,25 oranında eksi yönde hareket eden bitcoinin piyasa büyüklüğü 76,4 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Türk lirası cinsinden bitcoin fiyatı ise 23 bin 550,90 liraya kadar inmiş durumda. 1 aylık zararın boyutu ise yüzde 32,15 oranına işaret ederken, 2082 dolarlık bir kayıp gözleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum