Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Paralar Tether Davasının Çözülmesi ile Yönünü Yukarı Çevirdi

Bitfinex ile Tether arasındaki davanın uzlaşma ile sonuçlanması sonrası, kripto para piyasasında artış trendi gözleniyor.
Kripto Paralar Tether Davasının Çözülmesi ile Yönünü Yukarı Çevirdi

Geçtiğimiz gün New York Başsavcılığı tarafından Bitfinex ve Tether’e yönelik açılan soruşturmanın ilk davası görüldü. Soruşturma nedeniyle piyasa güveni sarsılmıştı. Duruşma sonrası taraflar 18.5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti. Bu gelişme sonrası USDT, tarihinin en büyük satışından kurtulmuş oldu. Bu gelişme sonrası kripto para birimleri de yönünü yukarı çevirdi.

Tüccar ve analist Alex Kruger’e göre, anlaşma haberleri bitcoin, merkezi olmayan finans (DeFi) ve Bitfinex’in LEO belirteci için yükselişe geçti. BTC an itibariyle 44 bin dolardan geri döndü ve 50 bin dolar seviyesinde bulunuyor. Salı günü erken saatlerde, Bitcoin fiyatı Salı günü 12 günün en düşük seviyesine geriledi ve Pazartesi günkü rekor seviyelerden geldi.

Analistlere Göre Kripto Paralar Riskli Varlık

Analistlere Göre Kripto Paralar Riskli Varlık

Bitcoin’in büyük yatırımcılar tarafından enflasyona karşı bir koruma olarak artan kullanımına rağmen, hem kripto piyasalarında hem de Wall Street’teki birçok analist, kripto para biriminin hala riskli bir varlık gibi işlem gördüğünü, bu nedenle geleneksel piyasalardaki olumsuz gelişmelere karşı savunmasız olduğunu söylüyor. Yatırımcıların riskten kaçınmak istemesi nedeniyle Bitcoin’in düşmesinde rol oynadığı belirtiliyor.

Analistlere göre artan getiri yatırımcıların reflasyon beklentilerini işaret edebilir. Maliye veya para politikasını veya her ikisini kullanarak bir ekonominin çıktı seviyesinde bir genişleme, varlıklar ve tüketim malları ve hizmetlerinin fiyatlarında buna karşılık gelen bir artış olarak görülüyor. ABD Federal Rezervi, Mart 2020’deki çöküşten bu yana ekonomiyi yeniden canlandırmaya çalışıyor ve bu hedefe ulaşmak için sisteme trilyonlarca dolar pompaladı.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranlarını düşük tutmaya kararlı olduğunu söylemesi bekleniyor. ABD merkez bankası da, enflasyon beklentilerinde son zamanlarda görülen artışa ve gelişen büyüme görünümüne rağmen, likiditeyi artıran tahvil alım programına devam edecek gibi görünüyor. Uzmanlara göre bu tahvil getirilerini aşağı çekecek ve hem hisse senetleri hem de Bitcoin altında bir taban oluşturacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum