Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Paralar için Küresel Ölçekte Düzenlemeler Gelebilir

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu Ashley Alder, küresel düzeyde kriptoyu düzenlemek adına gelecek yıl çalışma olabileceğini söyledi.
Kripto Paralar için Küresel Ölçekte Düzenlemeler Gelebilir
Yorum

Piyasa düzenleyicileri birliği olan Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu (IOSCO) başkanı Ashley Alder, küresel olarak kripto düzenlemesini koordine etmekle görevli ortak bir organa şiddetle ihtiyaç duyulduğunu ve bunun önümüzdeki yıl hayata geçebileceğini söyledi.

Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu (OMFIF) tarafından düzenlenen çevrimiçi bir konferansta konuşan Alder, dijital para piyasalarının büyümesinin ve ana akım finansla artan bağlantılarının, kriptoyu dünyadaki düzenleyiciler için en önemli odak alanı haline getirdiğini ifade etti.

Kripto Paralar Endişe Yaratıyor

Birliğin başkanı, kriptonun artık COVID-19 ve iklim değişikliği ile beraber düzenleyiciler için üç ana odak noktasından biri haline geldiğini belirtti. Alder, “Ele almamız gereken risklere bakarsanız, birden çok risk var ve görüşmelerde kurumsal düzeyde kripto hakkında bir endişe hakim” diye konuştu.

Kripto kurallarını koordine etmek için tasarlanmış küresel bir gruba ihtiyaç olduğunu belirten Alder, küresel iklim finansmanı çabalarının kripto düzenlemesine kıyasla çok ileride olduğunu söyledi.

Finans dünyası, stablecoin TerraUSD’nin (UST) çöküşüyle bu hafta kriptoya odaklandı. Bitcoin son günlerde düşüşünü hızlandırdı ve 26.700 dolara kadar geriledi. Bu son 16 ayın en düşük seviyesi oldu. Kripto para birimi yazım itibarıyla 28.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%