Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasasının Aşırı Açgözlü Olması Bazı Yatırımcıları Korkutuyor

BTC 50 bin doların üzerine çıkarken açgözlülük artışını sürdürüyor.
Kripto Para Piyasasının Aşırı Açgözlü Olması Bazı Yatırımcıları Korkutuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son zamanlardaki yükselişi ile 50.000 doları aştı ve bu durum piyasa genelinde etkisinini olumlu bir şekilde gösterdi. 50 bin dolarlık direnç noktasının bu kırılmasıyla birlikte yatırımcı hissiyatı büyük ölçüde olumluya döndü ve piyasadaki satın alma baskısı arttı.

Yatırımcıların belirli bir varlığa karşı şu anda nasıl hissettiklerini ölçmek için kullanılan Korku ve Açgözlülük Endeksi, kripto pazarındaki en iyi paralar hakkındaki genel duyguları ölçmede önemli rol oynuyor. Bu endeks son günlerdeki yükselişi ile değerini 79’a kadar taşıdı.

Açgözlülük Aşırı Seviyede

Açgözlülük Aşırı Seviyede
Kaynak: Alternative.me

Yükseliş piyasanın oldukça açgözlü olduğunu gösteriyor. Artan açgözlülük bazı yatırımcılar arasında panik yaratıyor. Korku ve Açgözlülük Endeksi, 24 saat içinde altı puan yükselerek endekste 79’a çıktı ve bu da onu doğrudan “Aşırı Açgözlülük” bölgesine yerleştirdi.

Piyasa analistleri, dijital varlığın fiyatını yıl sonuna kadar 100.000 dolar olarak tahmin ediyor. Bu iddialı görünse de veriler, bunun varlık için en olası son nokta olduğuna işaret ediyor. Eylül ayının tarihsel olarak ayılar için daha üstün bir dönem olduğu belirtilirken, analistler bu süreçte geri çekilmeler olabileceğini bildiriyor.

Uzmanlar her düşüş sonrası piyasanın yeni bir ivme kazandığını ve Bitcoin’in 60.000 dolara tırmanmasını mümkün görüyor. Kripto para birimi an itibariyle düzeltme aldı ve 50.900 dolar seviyesinde tutunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%