Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasası Geçtiğimiz Hafta 400 Milyar Dolar Kayıp Yaşadı

Kripto para piyasasında yaşanan düzeltme, hafta boyunca 400 milyar dolar kayıp yaşanmasına neden oldu.
Kripto Para Piyasası Geçtiğimiz Hafta 400 Milyar Dolar Kayıp Yaşadı

Bitcoin ve kripto para piyasası geçtiğimiz hafta boyunca düşüş yönünde seyretti. Bu durum tüccarlar arasında paniğin yayılmasına neden oldu. Bu nedenle BTC’nin 58 bin dolar ile ATH yaptığı haftadan bu yana yaklaşık 400 milyar dolar kayıp yaşandı.

Bitcoin fiyatı, geçen hafta 60 bin dolar bandınra geldikten sonra yüzde 25’e yakın düştü. Kripto para borsası Coinbase’in uzun zamandır beklenen ilk halka arzından önce yayınlanan belgeler, Bitcoin ve Ethereum fiyatını istikrarsız görüntüyü ortaya çıkardı. Borsa, Bitcoin ve Ethereum’daki fiyat risklerine karşı yatırımcıları uyardı.

Coinbase, BTC ve Altcoin Risklerini Açıkladı

Coinbase, BTC ve Altcoin Risklerini Açıkladı

Şirket halka arz hazırlıklarının bir parçası olarak, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un fiyatını etkileyebilecek bir dizi faktörü ortaya koydu. Transfer ücretlerinin borsadaki toplam ticaret hacminin yüzde 56’sını oluşturduğu ve Coinbase gelirlerinin büyük bölümünün buradan sağlandığı görülüyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri aşırı volatiliteye sahip olması ile biliniyor. 2017’nin sonlarında, Bitcoin fiyatı 3 bin dolara düşmüş ve öncesinde fiyatı 20 bin dolara kadar tırmanmıştı. Geçen hafta, dolaşımdaki 18,6 milyon Bitcoin’in toplam değeri ilk kez 1 trilyon dolara ulaştı. Yılın ilk günlerinde bu değer 500 milyar dolar değerindeydi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong yaptığı açıklamasında, “Kripto para birimi endüstrisinin fiyat döngüleri göz önüne alındığında, finanslarımızda dalgalanma bekleyebilirsiniz. Bu bizi şaşırtmıyor, çünkü kripto para piyasasını benimseme konusunda her zaman uzun vadeli bir perspektife sahip olduk.” diye konuştu.

Bitcoin yazım anında yönünü yukarı çevirmiş durumda ve 47.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum ise 1.500 dolar seviyesini test ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum