Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Endüstrisinin Bir Sonraki Merkezi Porto Riko Olabilir!

Kripto para uzmanları ve girişimcileri için Porto Riko, iş yapılabilecek iyi yerlerden birisi olarak görülmeye başlandı. İşte detaylar;
Kripto Para Endüstrisinin Bir Sonraki Merkezi Porto Riko Olabilir!

Porto Riko hükümeti, sanayiyi desteklemek için çabalarını sürdürürken, blok zinciri şirketlerinin büyümesine yardımcı olmak için bir danışma kurulu oluşturdu bile. Hatta Brian Kelly, Porto Riko’nun kripto para karşılığı işyeri kurmak için son derece uygun bir yer olarak görüyor. Bu hafta sektörün uzmanları ve girişimcileri ile gerçekleştirilen konferansta Porto Riko konusuna dikkat çekildi.

Porto Riko Ekonomi Geliştirme ve Ticaret Dairesi Sekreteri Manuel Laboy, iş dünyasının büyümesine yardımcı olmak için bir danışma kurulu oluşturulduğunu söyledi.

Porto Riko Kriptolarla İlgileniyor

Porto Riko’ya taşınan şirketlere vergi avantajı sağlandığı da biliniyor. Bu noktada şirketler ve ülke için kazan – kazan durumu ortaya çıkıyor. Üstelik ülke, büyüyen kripto para piyasasının bir parçası olma konusunda oldukça hevesli görünüyor.

BKCM’nin kurucusu ve CEO’su olan Brian Kelly ise ülkenin iş dünyasını çekmek için yeni yollar aradığını, kripto paraların da yeni bir iş olduğunu söylüyor.

Brian Kelly Porto Riko Yorumu

Kelly, Porto Riko’nun tıpkı İsviçre, Hong Kong ve Singapur gibi uygun bir yer olduğunu Fast Money programında vurguladı. Ayrıca Porto Riko’da nasıl bir ortam yaratılacağı konusunun tartışılması gerektiğini söyledi.

Tüm bu olumlu görüşlere karşın, kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerin hem sektör hem de ülke için endişe kaynağı olabileceği düşünülüyor.

Kripto Para Piyasası Dalgalanmaları Endişe Verici

Blockchain Industries Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Patrick Moynihan, Porto Riko’da desteğin söz konusu olmasına karşın, piyasada yaşanan dalgalanmaların da düşünülmesi gerektiğini dile getirdi. Bu dalgalanmanın ülke ekonomisine zarar verebileceği durumu da bu noktada karşımıza çıkıyor.

Vergi cenneti olarak tanımlanan Porto Riko, ABD’de vergilerden kaçan kripto para yatırımcılarının mekanı haline gelmişti.

Porto Riko Vergi Avantajı

Porto Riko Valisi Ricardo Rossello‘nun bir röportajında ülke ekonomisinin Maria Kasırgası’ndan olumsuz etkilendiğini söylemişti. Bu konuşması sırasında konu kripto paralara ve Porto Riko’nun vergi kurallarından yararlanmak isteyen yatırımcılara gelmişti. Tüm bu gelişmeler Porto Riko’nun, kripto para girişimcileri ve yatırımcıları için de cennet ülkelerden biri haline geleceğini düşünmemize neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum