Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Madencileri Piyasadaki Düşüşün Ortasında Halka Açılmayı Planlıyor

Gelişmeler önümüzdeki aylarda pek çok kripto para madencisinin halka açıkacağını gösteriyor. Detaylar haberde…
Kripto Para Madencileri Piyasadaki Düşüşün Ortasında Halka Açılmayı Planlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bilindiği üzere Bitcoin, Kasım ayında 69.000 dolar ile tarihi yüksek seviyeye çıktıktan sonra yönünü aşağı çevirdi. BTC ile beraber başta Ethereum olmak üzere altcoinler de kayıplarını artırıyor. Diğer yandan madencilik şirketleri büyümeye yönelik adımlarını sürdürüyor.

Özel amaçlı satın alma şirketi Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp, halka açılmayı planlayan Core Scientific ile birleşmişti. Diğer yandan Rhodium Enterprise gibi başka şirketlerin de halka açıklma planları olduğu belirtiliyor.

Bitcoin, Kasım’da ATH yaptıktan sonra düşüşe geçti ve kayıpları %30’un üzerine çıkmış durumda. Bununla beraber halka açılan madencilerin sayısında yavaşlama görüldü.

Luxor Mining’in kurucu ortağı ve COO’su Ethan Vera, Core Scientific, PrimeBlock, Rhodium ve Griid gibi 2022’nin ilk yarısında halka açılmayı bekleyen şirketler oılduğunu söyledi. Bu şirketler, yalnızca kripto fiyatlarında bir düzeltmeyle karşı karşıya olmanın yanı sıra, kalabalık bir pazarda rekabet edecekler.

Kripto birleşme ve satın alma firması Architect Partners’ın yönetici ortağı Eric F. Risley, yatırımcıların bir şirkete ödeme yapabilmeleri için daha uzun vadeli stratejiler görmesi gerektiğini söyledi.

Risley, en verimli şekilde çalışabilen kripto madencilerinin, piyasadaki dalgalanmalar arasında gelişme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%