Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para ile Maaş Ödemeleri Şirketler ve Çalışanlar Arasında Popüler Oluyor

Araştırmalar iş dünyasının kripto para birimlerini her geçen gün daha fazla benimsediğini gösteriyor. Ayrıntılar haberde…
Kripto Para ile Maaş Ödemeleri Şirketler ve Çalışanlar Arasında Popüler Oluyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Spor ve politika dünyası, bu yılın başlarında kriptoda ödeme almayı tercih ettikleri için manşetlere çıktılar. Şimdi, daha genç bir işgücünü çekmek için şirketler kripto para ile maaş ödemelerini araştırıyor.

Üniversite öğrencisi Stephen Gerrits ve sanatçı Tiyanna Brown, maaşlarını kripto para olarak almaya karar verdi. Gerrits bir teknoloji girişiminde yarı zamanlı çalışıyor. Brown ise Ethereum karşılığında dijital sanat ürünlerini satıyor .

Gerrits, kripto fiyat değişiklikleri nedeniyle nakit olarak kazandığından daha fazlasını kazandığını belirtiyor. Piyasanın her zaman yükselmeyeceğinin farkında olan Gerrits, fiyatlar arttığında sevindiğini, ancak fiyatlar düştüğünde eğlencenin bittiğini söyledi.

Bu yıl içerisinde hazırlanan birçok rapor, sporcuların kripto parayla ödeme aldığını gösterdi. Ağustos ayında, futbol yıldızı Lionel Messi, Paris Saint-Germain ile yaptığı anlaşma için taraftar tokenları aldı.

Kasım ayında, Ulusal Futbol Ligi oyuncuları Odell Beckham Jr. ve Aaron Rodgers kripto ödemelerini kabul etmişlerdi. İlki, NFL maaşının tamamını Bitcoin olarak alacağını, ikincisi ise maaşının yalnızca bir kısmını BTC olarak alacağını belirtmişti.

Politika tarafına geçtiğimizde, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams ve Tampa Belediye Başkanı Jane Castor , BTC maaş çeklerini alacaklarını söylediler. İş dünyası odaklı sosyal medya platformu LinkedIn, kriptoyla ilgili iş listelerinin Ağustos 2020’den bu yana %600 arttığını bildiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%