Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Girişleri Ekim 2020’den Bu Yana Haftalık En Düşük Seviyeyi Gördü

Geçtiğimiz hafta kripto paralara 21 milyon dolar nakit girişi oldu.
Kripto Para Girişleri Ekim 2020’den Bu Yana Haftalık En Düşük Seviyeyi Gördü

Kripto yatırım ürünleri geçen hafta toplam 21 milyon dolar giriş yaşadı. Piyasada yaşanan olumlu eğilime rağmen, kripto ile ilgili yatırım ürünlerine haftalık akışlar, Ekim 2020’den bu yana en düşük seviyeyi gördü. CoinShares tarafından yayınlanan haftalık dijital varlık girişleri raporuna göre Ethereum geçen hafta toplam 5 milyon dolarlık yatırım çekti.

Bitcoin en çok tercih edilen kripto para birimi olarak kaldı ve haftalık girişlerin büyük bir bölümünün sahibi oldu. Son dönemde yapılan araştırmalarda kurumsal yatırımcıların Ethereum’a artan ilgisi ortaya çıkmıştı. Mart ayının ikinci haftasında kripto girişlerinin yüzde 50’sini ETH oluşturdu.

Yatırımcılar Karlarını Alıyor

Yatırımcılar Karlarını Alıyor

Son dönemde kriptolara olan yatırımlarda önemli bir azalma yaşandı. Uzmanlar bunun uzun süre varlıklarını tutan yatırımcıların kar elde etmesinden dolayı olduğunu düşünüyor. Genel olarak Bitcoin yatırımlarında son 12-18 ay içerisinde net girişler yaşanmaya devam ediyor.

Raporda kripto para birimi yatırım ürünlerindeki hacimler, 2021’in tamamı için 900 milyon dolara kıyasla günlük ortalama 788 milyon dolar seviyesinde kaldı. Bu giriş geçen yılın hacmi 137 milyon dolar seviyesinin oldukça üzerinde.

Grayscale yönetim altındaki kripto para varlıklarında toplam yaklaşık 44 milyar dolarlık bir değerle dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi olmaya devam etti. Şirket toplam değeri yaklaşık 37,5 milyar dolar olan 650.000’den fazla Bitcoin’i elinde tutuyor.

Bitcoin ve Ethereum Piyasanın Hakimi

Bitcoin ve Ethereum Piyasanın Hakimi

Kripto para piyasası son 24 saatte yaklaşık %4 artış yaşadı. Dijital para birimlerinin genel piyasa değeri şu anda 1.82 trilyon dolar civarında. Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, şu anda 1.07 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 58.000 dolar civarında işlem görüyor.

BTC, son 7 günde %8’den fazla arttı. Ethereum ilk 5 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi olmaya devam etti. ETH , 21 Mart’tan bu yana ilk kez 1.800 doların üzerine çıkarken, son 24 saatte %7’den fazla değer kazandı.

Altcoinlerdeki son artış nedeniyle, Bitcoin’in pazar hakimiyeti düşüyor. BTC Aralık 2020’den bu yana en düşük seviye olan %59’luk bir pazar hakimiyetine sahip.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum