Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Dünyasının En Etkili Kadınları Listelendi!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması sebebiyle birçok sektörde olduğu gibi kripto para piyasalarında da etkili olan isimler sıralandı. İşte detaylar;
Kripto Para Dünyasının En Etkili Kadınları Listelendi!

Öncelikle Paratic.com olarak tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ve en büyük şirketinde bile cinsiyet eşitsizliği söz konusu oluyor. Buna karşın kadınlar, her sektörde varlıklarını gösteriyor ve tüm zorluklara rağmen başarılı bir şekilde yükseliyorlar.

Her ne kadar erkeklerden bahsetsek bile kripto para ve blockchain sektöründe, dünya genelinde büyüyen projeler içinde yönetici ve teknik rollerde yer alan birçok kadına rastlanıyor. Dünya Kadınlar Günü olması sebebiyle sektörün en önemli kadınları listenmiş ve bizler de sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Indian Crypto Girl, herkese ilham verebilecek kadınlardan birisi de Hint kripto topluluğunu oluşturmak için aktif bir çalışma yürütüyor.

Indian Crypto GirlTwitter’da @desicryptohodlr ismiyle 7000’den fazla takipçisi olan başarılı kadın, yeni başlayanlara özel tavsiyeler veriyor. Henüz 20’li yaşlarında olan Indian Crypto Girl ülkesinde konu hakkında bilgi almak isteyen kişileri eğitmek için aktif bir çalışma yürütüyor. Asıl amacı, özellikle Hindistan’da daha fazla kadına kripto paraların gücünü benimsetmek ve fark etmeleri konusunda ilham vermek.

Neha Narulla ise MIT Medya Laboratuvarı’nın kripto para birimleri ve blockchain teknolojisine odaklanan bir bölümü olan Dijital Para Birimi Girişimi’nin direktörü.

Neha NarullaDoktorasını tamamlarken MIT’de bilgisayar bilimlerinde hızlı, ölçeklenebilir dağıtılmış sistemler ve veritabanları kurmuştur. Dünya Ekonomik Forumu’nun Blockchain Küresel Vadeli İşlemler Konseyi üyesi ve Paranın Geleceği hakkında bir TED konuşması bulunuyor.

Tina Bhatnagar, ünlü kripto para borsası olan Coinbase’de operasyon ekiplerini yönetiyor.

Tina BhatnagarMüşteri taleplerini yönetmek için desteğe ve BT ekiplerini ölçeklendirmeye odaklanan Tina, Coinbase’den önce Twitter’da Operasyonlar ve Kullanıcı Hizmetleri Başkanlığı görevinde yer aldı. Twitter’da 20 kişi ile bir bodrum katında çalışan Tina, ayda binlerce müşteri desteklerini yönetti. 5,5 yıl içinde altı ofiste binlerce kişiden oluşan bir ekibi oldu ve milyonlarca müşteri destek talebine bakmaya başladı.

Tina, Twitter’dan önce şirket faaliyetlerini oluşturma ve ölçeklendirme konusunda IMB’in asistanlığında 8 yıl çalıştı. Benzersiz bir büyümenin taleplerini karşılamak için sadece operasyonların ve müşteri destek ekiplerinin nasıl hızlıca ölçeklendirileceğini değil; hassas hesap ve müşteri bilgilerinin nasıl yönetileceğini de bilen birisi olarak başarısını kanıtlamıştır.

Goldman Sachs’ın yeni bitcoin ticari işlemlerinin kurulmasında önemli paya sahip olan Rana Yared de sektörün önemli kadınlarındandır.

Rana YaredHem Wharton hem de Londra Ekonomi Okulu’ndan derece alan Yared, 2006 yılında analist olarak Goldman Sachs’ta çalışmaya başladı. Mevcut rolünde, bankanın fintech yatırımları yapmasına ve teknolojisinin ticarileşmesine yardımcı oldu. Şu anda ise Goldman’ın yeni bitcoin alım – satım işleminin kurulmasında büyük bir görevde yer alıyor.

JP Morgan’da Genel Müdür olarak görev yapan Amber Baldet, blockchain projesi olan Quorum’u geliştiren ekibin başındaki isimdir.

Amber BaldetJP Morgan’ın bünyesinde geliştirilen Quorum’un ekibini yöneten Amber Baldet, New York’ta yaşıyor. Baldet, “Blockchain’in Madonna’sı” olarak adlandırıldı ve 2018’de JP Morgan’dan ayrılarak kendi girişimini kurdu.

Kathleen Breitman ise blok zinciri teknolojisi olan Tezos’un kurucusu ve CEO’su olarak tanınıyor.

Kathleen BreitmanGeçen yılın yaz aylarında Tezos’un ICO zamanında şirket, 232 milyon dolara varan ilk para arzı ile yeni bir rekora imza attı. Çalkantılı geçen bir yılın ardından şirketi, geçen ay kripto para sektöründe en çok beklenen projelerden biri olan Tezos için test sürümü başlatılmış oldu.

San Francisco/Kaliforniya’da yerleşik bir kurumsal gelişim ve strateji yöneticisi olan Emilie Choi de sektörün önemli isimlerindendir.

Emilie ChoiEmilie, kripto para borsası Coinbase’de Kurumsal ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Daha önce Naspers Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı sırada adını sektörde duyurmuş oldu.

Laura Shin, kripto ve blockchain teknolojisini yöneten Forbes kıdemli editörü ve Forbes Fintech 50 listesinin ortak muhabiridir.

Laura ShinUnchained: Big Ideas From The Worlds of Cryptocurrency and Blockchain” isimli bir podcast sahibi olan Laura Shin, Standford Üniversitesi’nin Phi Beta Kappa onur ödülünün de sahibidir. Phi Beta Kappa onur ödülü, lisans düzeyindeki akademik başarılarının mükemmeliği ve genişliği için öğrencileri onurlandıran ülke çapında bir topluluktur. Shin aynı zamanda Columbia Üniversitesi Gazetecilik Okulu’nda sosyal bilimler yüksek lisansı sahibidir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum