Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Borsası FTX ile Güney Kore Şehri Busan Arasında Önemli İmza

Önümüzdeki yıllarda bir blok zincir bölgesi geliştirmeyi hedefleyen Güney Kore'nin ikinci büyük şehri Busan, FTX ile önemli bir anlaşmaya imza attı. Detaylar haberde;
Kripto Borsası FTX ile Güney Kore Şehri Busan Arasında Önemli İmza
HABER GİRİŞ

Güney Kore’nin liman kenti Busan’ın blok zincir alanındaki atılımları devam ediyor. Şehir, önümüzdeki dönemde blok zincir tabanlı işletmeler geliştirmek için kripto para borsası FTX ile geniş çaplı bir anlaşma imzaladı.

Salı sabahı Busan Metropolitan City departmanı tarafından paylaşılan açıklamaya göre Busan City ve FTX, çeşitli blok zinciri odaklı işletmeleri geliştirmek, teşvik etmek ve Busan Digital Asset Exchange’i kurmak için birlikte çalışacak.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance ile de bir ortaklık gerçekleştiren Busan, bu ortaklıkla özel blok zinciri ürünleri oluşturmak ve Busan Digital Asset Exchange’i geliştirmeyi hedeflemişti.

Busan’ın Bu Yeni Hamlesi Beraberinde Neler Getirecek?

Bu son hamle ise şehrin küresel bir blok zinciri ve finans merkezi olma konusundaki geniş çaplı planlarının yeni bir sonucu olarak görülüyor.

Yeni anlaşmanın bir parçası olarak FTX, bölgesel üniversitelerle bağlantılı olarak blok zinciri konusunda uzmanlaşmış eğitimi daha da geliştirecek ve teşvik edecek.

GCM Yatırım Banner

Borsa, bunun yanında Busan blok zinciri özel serbest bölgesinde projeler başlatacak.

Hyung-Jun: Bu Alanda Durmadan İlerleyeceğiz

Belediye Başkanı Park Hyung-jun konuyla ilgili yaptığı açıklamada Busan’ı bir blok zinciri merkezi yapma çabalarından geri adım atmayacaklarını ve bu alanda durmayacaklarını söyledi.

Hyung-jun “Bu anlaşma ile Busan Digital Asset Exchange’in kurulmasına yardımcı olacağız ve yerel ekonomi için yeni bir büyüme motoru sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Özel bölgenin şimdiye kadar genel halk tarafından kullanılmak üzere birkaç blok zinciri tabanlı ürün ve uygulama geliştirdiği biliniyor. Bunlar arasında blok zinciri tabanlı bir kimlik hizmeti olan B Pass, dijital deftere dayalı yerel para birimi dolaşımını artıran bir hizmet olan Busan Digital Voucher, Citizen Safety Report ve bir deniz ürünleri lojistik hizmeti olan B-Fresh yer alıyor.

Bununla birlikte, Ağustos ayında şehrin blok zinciri merkezine yapılan bir CoinDesk ziyareti, merkezi ekibin ortak bir ofis alanında çalışan beşten az çalışandan oluştuğunu ortaya çıkarmıştı.

Yerel endüstri gözlemcileri, o sırada CoinDesk’e, Mayıs ayında Koreli stablecoin projesi Terra’nın çöküşünün ardından iyimser kalkınma planlarının çöktüğünü söylemişti. Gözlemciler ayrıca hükümetin, ülkedeki kripto para birimlerinin ve blok zincirinin çoğalmasına karşı temkinli bir yaklaşım izlediğini belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın