Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Borç Verme Platformları için Önemli Uyarı!

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski başkanlarından Timothy Massad, kripto borç verme platformları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar altta;
Kripto Borç Verme Platformları için Önemli Uyarı!
Yorum

CoinDesk TV’nin “First Mover” programına konuk olan Massad katıldığı söyleşide kripto borç verme platformlarının riskleri ve yapılması gereken düzenlemeler hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Öne çıkanlar, güçlü düzenlemeler ve yasa çerçevesi yorumları oldu.

“Bu Alanda Güçlü Düzenlemelere İhtiyaç Var”

“Pek çok insan aldığı riskleri anlamadan kayıplar yaşıyor” diyen Massad, özellikle kripto kredi platformu Celsius Network tarafından bu hafta başlarında yapılan son çekimlerin dondurulması ışığında, kripto endüstrisinde borç verme platformları için daha güçlü bir düzenleme olması gerektiğine inandığını dile getirdi.

Şu anda Harvard Üniversitesi Kennedy Devlet Okulu’nda araştırma görevlisi olan Massad, ciddi miktarda kaldıraç ve borç verme söz konusu olduğunda, kredi platformları için endişe duyulması gereken alanlar olduğunu dile getirdi.

Bu endişeleri iki farklı durumun işlevi olarak belirten Massad, ilkini bir kurumun, bir platformun veya bir merkezi olmayan finans düzenlemesinin başka şeylere bağlılık ölçüsü olarak açıkladı. İkincisini ise insanların endişelenmeye başlamasıyla birlikte başlayan kötü etkinin yayılma sorunu meselesi olarak değerlendirdi.

“Menkul Kıymetler Yasası Çerçevesi Uygulanabilir”

Celsius davasında firmanın belirsiz operasyon modeline rağmen menkul kıymetler yasası çerçevesinin uygulanabileceğini belirten Massad, son Celsius karmaşasının, kripto endüstrisini çevreleyen daha büyük zorluklar ve neyin istikrarlı olduğu konusunda bir katalizör olabileceğinin altını çizdi.

“İşte bu noktada banka benzeri bir çerçeveye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bence bunu nasıl yapacağımızı biliyoruz. Mevcut yasalara göre bunun mümkün olduğunu düşünüyorum” diyen Massad, kripto için de kullanılabilecek menkul kıymetler piyasaları için geçerli olan aynı standartları uygulayacak bir düzenleme çerçevesi oluşturmak için kaynaklara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Massad konuşmasını “Kripto için yeniliği destekleyebilecek ve insanlara yatırım yapmayı seçerlerse neye yatırım yaptıklarını bildiklerine dair güven veren makul bir düzenleme çerçevesine ihtiyacımız var” sözleriyle tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu