Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto ATM Pazarı Büyüyor: 2027 Tahmini Yapıldı

Yapılan son araştırması, küresel kripto ATM pazarının büyümeye devam edeceğine işaret ediyor. Ayrıntılar haberde…
Kripto ATM Pazarı Büyüyor: 2027 Tahmini Yapıldı
HABER GİRİŞ

Kripto paralara yönelik ilgi artarken, çeşitli alanlarda da yatırımlar artarak devam ediyor. Yapılan yeni bir pazar araştırması, kripto ATM’lerinin 2027 yılına kadar yarım milyar dolar değerinde olacağını tahmin ediyor.

Küresel kripto para ATM pazarının önümüzdeki beş yıl içinde hızlı bir şekilde büyümesi bekleniyor. Research and Markets, 2022’den 2027’ye kadar sektör için yıllık yüzde 59’luk bir bileşik büyüme oranı tahmin eden yeni bir rapor paylaştı.

Raporda şu anda kripto ATM pazarının 46.4 milyon dolar değerinde olduğuna yer verilirken, bunun beş yıl içinde 472 milyon dolara yükseleceği tahminine yer verildi.

Öngörülen büyümenin ana etkenleri arasında, gelişmekte olan ülkelerde artan havaleler, parasal düzenlemeler ve dünya çapında kripto ATM kurulumlarındaki artış yer alıyor.

Büyümeyi Engelleyen Faktörler

Araştırma ayrıca farklı ülkelerdeki belirsiz düzenleyici ortamları, eğitim eksikliğini ve kripto para birimlerinin teknik anlayışını içeren büyüme üzerindeki kısıtlamaları da inceliyor. Kurulumların ölçeklenebilirliği ile ilgili güvenlik ve gizlilik endişeleri ve teknik zorluklar, büyümenin önündeki engeller olarak gösteriliyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto ATM hizmet sağlayıcıları, gelişen pazarlardaki önemli büyüme fırsatlarından ve kripto paraların daha fazla kabul edilir hale gelmesinden yararlanabilir.

ABD dünya genelindeki kripto ATM’lerin yüzde 88’ini oluşturuyor ve bu pazarın açık ara lideri konumunda. Kanada, ikinci en büyük kripto ATM’sine sahip ülke ve bu da Kuzey Amerika’yı hizmetin en üretken uygulayıcısı yapıyor.

Kripto para piyasalarındaki genel gerileme, yeni ATM’lerin piyasaya sürülmesi üzerinde etkili oldu ve kurulumların oranı yıl boyunca istikrarlı bir düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.