Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Anketinin Sonuçları Çıktı! Satışlara Rağmen Güçlüler!

CivicScience tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre varlıklı yatırımcıların kripto paralarını satma olasılıkları çok daha düşük görünüyor. Detaylar haberde;
Kripto Anketinin Sonuçları Çıktı! Satışlara Rağmen Güçlüler!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tüketici bilgilendirme araştırma platformu CivicScience tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre, yatırımcıların yaklaşık yüzde 54’ü son birkaç ayda kripto paralarını satmadı.

Bununla birlikte, kripto para yatırımcılarının kabaca dörtte biri neredeyse tüm kripto varlıklarını sattı. Ankete katılanların yüzde 20’si ise bakiyelerinin ufak bir kısmını satmak durumunda kaldı.

Bireylerin Geliri ile Yatırım Stratejileri Arasındaki İlişki Dikkat Çekici

Anket verileri incelendiğinde aslında hiç şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kişinin geliri ile kripto para birimini elinde tutma yeteneği arasında doğrudan bir ilişki olduğu gözlemlenmektedir.

Yılda 150.000 dolardan fazla kazanan yatırımcıların çoğu sektörel anlamda yüksek bir inanç düzeyine sahip olup yaklaşık yüzde 70’i son birkaç ayda herhangi bir satış işlemi gerçekleştirmemiştir.

Bu durumun tersine bakıldığında ise yıllık geliri 50.000 doların altında olanların çoğunluğunun varlıklarının tamamını veya en azından bir kısmını sattığı görülmektedir.

GCM Yatırım Banner

Piyasadaki Son Çöküşün Etkileri Belirgin

Kripto para oynaklığının Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum gibi dijital varlıklara yatırım yapma isteklerini etkilediğini iddia edenlerin yüzdesi Ocak’ta yüzde 54 iken, bu oran Temmuz’da yüzde 58’e yükseldi. Bu veri, piyasada yaşanan son çöküşün ve devam eden etkilerinin kripto para birimlerini, riskten kaçınan yatırımcılar için önemli ölçüde daha az çekici hale getirdiğini gösteriyor.

Ayrıca yatırımcıların yalnızca beşte biri kriptonun popülaritesinin zirveye ulaşmadığına inanıyor. Bu, şu anda bir ayı piyasasında olunduğuna dair inancı bir kez daha doğruluyor.

Topluluğun yüzde 30’una göre, yatırımcıların kripto sektörüne adım atmakta ve yatırımlara girişmekte tereddüt etmelerinin en önemli nedeni algılanan meşruiyet eksikliği. Burada da ülkelerin düzenleyici yasalarının belirginliğinin önemi ortaya çıkmakta.

Katılımcıların bir kısmı anlamadıkları için kripto sektörüne giriş yapma konusunda isteksiz. Bazıları ise piyasanın aşırı oynaklığı nedeniyle endişe duyup, sektörü uzaktan izlemeyi tercih ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.