Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin’den Zelenskiy’i Öldürme Planı İddiasına Yanıt Geldi

Kremlin sözcüsü Dimitry Peskov, Ukrayna liderine yönelik öldürme planları olduğuna dair iddiayı cevapladı. Ayrıntılar haberde…
Kremlin’den Zelenskiy’i Öldürme Planı İddiasına Yanıt Geldi
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı devam ederken, çarpıcı iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialardan sonuncusu Rusya’nın Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i öldüreceğine dair planlar olduğuydu.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov söz konusu iddiaları yalanladı ve Zelenskiy’i öldürmek gibi bir planları olmadığını söyledi. Fransız televizyon kanalı LCI’ya konuşan Peskov, Rus yetkililerin Zelenskiy’i öldürmeyi istediklerine dair soruya, “Hayır, bu doğru değil” yanıtını verdi.

Peskov müzakere sürecine dair de konuştu ve Kiev’den çekilmelerinin iyi niyet göstergesi olduğunu söyledi.

Rusya’nın Zelenskiy’in Moskova-Kiev görüşmelerinde önerilen koşulları kabul etmesiyle ilgilendiğini ve askeri harekatı bu şekilde bitirmeyi hedeflediğini belirten Peskov, “Rus kuvvetlerinin Kiev bölgesinden çekilmesi, müzakereler için elverişli koşullar oluşturmak için bir iyi niyet göstergesi” diye konuştu.

‘Bucha’daki Görüntüler Sahtekarlık’

Kremlin sözcüsü, son günlerde dünya gündemini derinden sarsan Bucha’da ortaya çıkan görüntülere dair konuştu.

Peskov, Rus güçlerinin Ukrayna’nın Bucha kasabasında sivilleri infaz ederek savaş suçu işlediği iddialarının Rus ordusunu karalamayı amaçlayan “canavarca bir sahtekarlık” olduğunu söyledi.

Bunun iyi yönetilen trajik bir gösteri olduğunu belirten Peskov, Rus ordusuna yönelik karalamaları bir işe yaramayacağını ifade etti.

Peskov açıklamasının devamında, “Uluslararası toplumu bir kez daha uyarıyoruz: Kendinizi bu tür duygusal algılardan ayırın ve kafanızla düşünün. Gerçekleri karşılaştırın ve ne kadar korkunç bir sahtekarlıkla karşı karşıya olduğumuzu anlayın.” ifadelerine yer verdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu