Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kremlin Sözcüsü: Türkiye’ye Desteklerimiz Sürecek

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Türkiye’ye yönelik deprem desteklerinin süreceğini açıkladı. Detaylar geliyor…
Kremlin Sözcüsü: Türkiye’ye Desteklerimiz Sürecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Türkiye’ye yardım elini uzatan ilk ülkelerden olan Rusya, desteği sürdürecek. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bugün gazetecilere verdiği demeçte Rusya’nın Türkiye’nin deprem sonrasında mücadelesine yardımı sürdüreceğini söyledi.

Türkiye’deki depremzedeler için Rusya’da yas ilan edilme olasılığına ilişkin soruya ise böyle bir plan olmadığını söyleyerek yanıt verdi.

Rusya’nın deprem sonrası enkaz kaldırma ve arama operasyonlarına aktif katılımına dikkat çekerek bunların devam edeceğini belirtti.

7 Şubat’ta Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na bağlı 100’den fazla kurtarma görevlisi, depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş ilinde arama kurtarma çalışmaları için Türkiye’ye geldi.

Ertesi gün, bir grup kurtarıcı ve sağlık görevlisinin bulunduğu ikinci bir uçak gönderildi. Peskov, dün depremlerde kaybedenler için taziyelerini bildirmek üzere Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.

Burada yaptığı açıklamada, Moskova’nın Türkiye’nin yanında olduğunu söyleyerek “Türk halkıyla birlikte yas tutuyoruz. Türkiye, değerli ve önemli bir komşumuz. Tarih açısından birbirimize bağlıyız.” dedi.

Türkiye’nin yanında Rusya, Suriye’ye de destek veriyor. Bugün alınan bilgiler 35 tonluk insani kargo taşıyan ikinci uçağın Rusya’dan Suriye’ye gittiğini gösterdi. Acil Durumlar Bakanlığı uçakları, gıda ve temel ihtiyaç maddeleri taşırken toplamda 70 ton gıda sevkiyatı yapılmasının planlandığı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu