Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kremlin İstifa Eden Rus Diplomat için ‘Artık Karşımızda’ Dedi

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, istifa eden Rus diplomat için dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar haberde...
Kremlin İstifa Eden Rus Diplomat için ‘Artık Karşımızda’ Dedi
HABER GİRİŞ

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, diplomasi tarafında da önemli gelişmeler yaşanıyor. Ukrayna’ya yönelik askeri harekat nedeniyle pek çok Rus diplomat buna karşı olduklarını belirtiyor. Bu diplomatlardan Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) ofisinde çalışan Boris Bondarev ise istifa ettiğini açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’dan diplomatın istifasını değerlendirdi. Peskov açıklamasında, Bondarev’in duruşu nedeniyle görevden alındığını belirterek, “Bay Bondarev, artık yanımızda değil karşımızda” ifadelerini kullandı.

Peskov, “Bondarev eylemleri kınasa da, Rusya’nın attığı adımlar ülkemizin neredeyse tüm nüfusu tarafından destekleniyor. Bu, bu beyefendinin ülkemizin genel konsolide görüşüne karşı konuştuğu anlamına geliyor.” diye konuştu.

Rus yetkililerin Ukrayna’nın Donbas Bölgesi’ni ziyaret ihtimalini de değerlendiren Kremlin Sözcüsü Peskov, “Donbas’ı herkes farklı planlar dahilinde ziyaret edebilir ancak bu amaca ve ihtiyaca göre olmalı. Bunlar boş ziyaretler olmamalı” açıklamasında bulundu.

Kremlin, Rusya’da Ukrayna’daki savaş hakkında muhalif olduğunu dile getiren veya olayların hükümetin versiyonuyla çelişen duygularını ifade eden herkese sert karşılıklar veriyor. Rus diplomat Bondarev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’ya yönelik harekatının Rus halkına karşı en büyük suç olduğunu belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Diplomat istifa açıklamasında “Geçmiş 20 yıl boyunca Dışişleri Bakanlığı’nın çalışmalarında yalanların ve profesyonellikten uzak eylemlerin sürekli arttığını gördüğüm için üzgünüm. Hiç bu kadar utanmamıştım. Bu kanlı, mantıksız ve kesinlikle gereksiz rezilliğe artık ortak olamam” ifadelerini kullanmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.