Yatırım yapmaya başla!

Kredi Kartı Borcu Yapılandırmasına Halkbank da Katıldı

Halkbank, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan ve birikmiş borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine “Halk Destek Kredisi” kullandıracağını duyurdu.
Kredi Kartı Borcu Yapılandırmasına Halkbank da Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile ilk olarak duyduğumuz kredi kartı borcu yapılandırmasına bir banka daha katıldı. Daha önce Ziraat Bankası ve Vakıfbank, kredi kartı borçlarını ödemede sıkıntı çeken vatandaşlara, düşük faiz oranıyla bireysel ihtiyaç kredisi vereceğini ve borçların yapılandırılacağını duyurmuştu. Bu kampanyaya katılanlar arasında Halkbank da eklendi.

Halkbank kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere Halk Destek Kredisi kullandıracak.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapılan açıklamada; Halk Destek Kredisi ile birikmiş kredi kartı borcunu ödeme hususunda zorluk çeken müşterilerinin borçlarının yeniden yapılandırılacağı bildirildi.

Söz konusu kredi sayesinde kart sahiplerinin biriken borçlarını tek bir çatı altında toplayarak, daha kolay bir şekilde ödeme imkanı sunulacağını ekledi. Osman Arslan, destek kredisi sayesinde müşterilerine rahat bir nefes aldırmayı hedeflediklerini belirtti.

Halkbank kredi kartı borçlarını aylık %1,10’dan başlayan faizlerle yapılandırma imkanı sunacak.

Halkbank ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarının 60 aya kadar vade ile yapılandırılacağı bildirildi. Halk Destek Kredisi kullanmak isteyenlerin gelir durumuna göre ödeme planı çıkarılacak. Kampanya hakkında detaylı açıklama yapan Genel Müdür Osman Arslan, piyasada istikrarı sağlamak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, reel ekonomiyi güçlü tutmaya yönelik çalışmalar yaparak halkın kendilerine olan güvenini artırmayı hedeflediklerini anlattı.

Kredi kartı borçlarının yapılandırılması kampanyasına daha önce Ziraat Bankası ve Vakıfbank katılmıştı. Her iki banka da 24 aya kadar olan vadelerde %1,10, 60 aya kadar olan vadelerde %1,20 oranında faiz uygulayacağını bildirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum