Yatırım yapmaya başla!

Kredi Kartı Borçlusundaki Artışa Rağmen Takibe Alınanların Sayısı Azaldı

Türkiye Bankalar Birliği 2017'nin 9 ayına ilişkin kredi ve kredi kartı raporunu yayımladı. Raporun detayları haberimizde...
Kredi Kartı Borçlusundaki Artışa Rağmen Takibe Alınanların Sayısı Azaldı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’nin yayımladığı Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Eylül 2017 raporuna göre; kredi kartı ve kredi kartı borçlusunun sayısında artış oldu. Buna rağmen kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınanların sayısı düşüş gösterdi.

TBB verilerine göre Ekim ayında bireysel kredi ve kredi kartı borcunu ödemeyen kişi sayısı %5,09 oranında artış gösterdi.

Söz konusu dönemde; bireysel kredi borcunu ödememiş kişi sayısı 76.667 olurken, bireysel kredi kartı borcunu ödememiş kişi sayısı 86.670 olarak açıklandı. Eylül ayında bu sayı toplamda 136 bin 162 kişi olarak gerçekleşmişti.

2017’nin dokuz ayında bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınanların sayısında azalma oldu.

Yılın ilk dokuz ayında bireysel kredi borcunu ödemediği için yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı, 2016’nın aynı dönemine göre %2,7’lik bir artış gösterdi ve 560 bin kişiye çıktı. Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısında ise söz konusu dönemde azalma oldu. Geçen yılın aynı dönemine göre %6,4 düşüş göstererek, 701 bin kişiye indi.

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin Negatif Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Eylül 2017 raporuna göre, bireysel kredi ve bireysel kredi kartı borcunu ödeyemediği için yasal takibe intikal etmiş toplam kişi sayısı, Ocak ve Eylül aylarını kapsayan dönemde, geçen yılın aynı zamanına kıyaslanınca %0,3 oranında artış gösterdi. Yasal takipte olan kişi sayısı böylece 1 milyon 14 bin kişiye yükselmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kredi Kartları kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum