Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

KRDMD, DOHOL ve UNLU’dan Güncel Haberler

Kardemir ve UNLU pay geri alımına yönelik açıklamasını paylaşırken DOHOL ise genel kurul toplantısında ek temettünün görüşüleceğini duyurdu. İşte detaylar;
KRDMD, DOHOL ve UNLU’dan Güncel Haberler
Yorum

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler hisse değerlerinde istikrarı sağlamak ve düşüşü önlemek için geri alım açıklamaya devam ediyor. Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMD), 15 Mayıs tarihinde 15,12 – 15, 26 TL fiyat aralığından toplam 300.000 TL nominal tutarlı D grubu payı aldığını açıkladı.

Yapılan duyuruda ayrıca 30.000 TL nominal tutarlı A grubu payının 15,08 – 15,14 TL aralığından alındığı belirtildi.

KRDMD günlük yüzde 3,8 artışla 15,8 TL’den, KRDMA ise günlük yüzde 3 yükselişle 15,7 TL’den işlem görüyor.

Doğan Holding

Doğan Şirketler Grubu Holding (DOHOL), 12 Haziran 2023’te şirket merkezinde genel kurul toplantısı yapılacağını açıkladı. Toplantının gündem maddelerinde yatırımcılar için önemli bir başlık yer alıyor. Kurul, ilave kar payı dağıtımı hakkındaki öneriyi görüşecek.

Şirketin 2023 yılının ilk çeyreğindeki net karı yüzde 36 azalarak 632 milyon TL’ye gerilemişti.

DOHOL, günlük yüzde 1,5 değer kaybıyla 8 TL seviyesinde seyrediyor.

Ünlü Yatırım

Borsada UNLU koduyla işlem gören Ünlü Yatırım Holding A.Ş, 16 Mayıs tarihinde Yönetim Kurulu kararıyla geri alım programı başladı.

Bu kapsamda şirket pay geri alım programının 3 ay süreyle geçerli olacak şekilde belirleneceğini, pay geri alımı için ayrılabilecek azami fon tutarının 35.000.000 TL olacağını ifade etti.

Açıklamada alınacak azami pay adedinin 4.000.000’ü geçmeyeceği aktarıldı.

UNLU, günlük yüzde 2,4 artışla 8 TL’ye yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu