Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kral Charles 15 Ülkenin Kraliçesini Uğurladı

Kraliçe’nin tabutu saraydan parlamentoya götürüldü. Kral Charles ve büyük kalabalık yas tutarak tabutu taşıdılar. İşte detaylar,
Kral Charles 15 Ülkenin Kraliçesini Uğurladı
Yorum

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth 8 Eylül’de 96 yaşında ölmüştü. Kral Charles, oğulları Prens William, Harry ve üst düzey kraliyet mensupları tabutun saraydan parlamentoya götürülmesine eşlik etti. Londra’nın merkezinde büyük kalabalık oluştu. Topçu silahları Kraliçeye selam verdi ve insanlar yas tuttu.

Kasvetli geçit töreniyle Westminster Hall’a götürülen kraliçenin naaşı, dört gün boyunca orada kalacak. Trafiğe kapalı alanlarda bir askeri grup da törene eşlik etti. Silahlar ateşlendi ve parlamentonun ünlü Big Ben zili 60 saniyelik aralıklarla çaldı. Uzun süren sessizliğin ardından kalabalık Kraliçeyi alkışladı.

Salı gününden beri geç saatlerde bile parlamento çevresinde bekleyen insanlar, yağmura aldırış etmeden tabutun taşınmasına tanıklık etmek için günlerce bekledi.

Cenaze Törenine Rusya, Afganistan ve Suriye Davet Edilmeyecek

Yapılacak cenaze törenine, bazı ülkelerin cumhurbaşkanları ve dünya liderlerinin katılımı bekleniyor. Ancak Rusya, Afganistan ve Suriye gibi belirli ülkelerden hiç kimse davet edilmeyecek.

Bugün yapılan açıklamada, Kraliçe 2. Elizabeth’in 19 Eylül’de düzenlenecek cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılacağı bilgisi verilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu