Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken Ventures, Kripto Para Ekosistemini Desteklemek için 65 Milyon Dolarlık Fon Ayırdı

Fon, finansal altyapı, Web 3.0, yapay zeka ve makine öğrenimi girişimlerine yatırım yapacak.
Kraken Ventures, Kripto Para Ekosistemini Desteklemek için 65 Milyon Dolarlık Fon Ayırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kraken Ventures, küresel kripto ve finansal teknoloji (Fintech) ekosisteminde çalışan şirketlere yatırım yapmak için erken aşama fonuna 65 milyon dolar sağladığını duyurdu. Fon çok çeşitli uluslararası kurumsal yatırımcılardan gelen yatırımlara tanık oldu.

Kraken Ventures, gelişmekte olan şirketlerin desteğiyle kripto ekosistemindeki yeniliği artırmayı hedefliyor. Hacimce en büyük dördüncü kripto borsası olan Kraken, Şubat ayında eski kurumsal geliştirme başkanı Brandon Gath tarafından yönetilen bağımsız bir fon başlatmıştı.

Yeni fon şu anda blockchain altyapı platformu Blockdaemon, dijital varlık platformu Anchorage ve kripto veritabanı sağlayıcısı Messari gibi platformlarda yer alıyor.

Fon, finansal altyapı, Web3, merkezi olmayan finans ( Defi ), tüketici kripto protokolleri ve yapay zeka ve Makine Öğrenimi gibi teknolojileri etkinleştirme gibi alanlara odaklanıyor .

Merkezi Teksas’ta bulunan Kraken Ventures’ın Londra ve New York’ta ekip üyeleri bulunuyor. Fon, 500 bin dolar ile 2 milyon dolar aralığında başlangıç ​​yatırımları yapıyor. Şirkete göre, yatırım stratejisi uzun vadeli planlar içeriyor.

Avrupa’daki varlığını genişletmek için Kraken Ventures geçtiğimiz günlerde Laurens De Poorter’ın Avrupa Başkanı olarak atandığını duyurdu. Yeni atanan yönetici Londra’da görev yapacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu