Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kraken AB Yaptırımları Nedeniyle Rus Kullanıcıları Engelliyor

Kraken borsası Rus kullanıcılara gönderdiği bildirimde, hesaplarının kısıtlanacağını kaydetti. Detaylar haberde...
Kraken AB Yaptırımları Nedeniyle Rus Kullanıcıları Engelliyor
HABER GİRİŞ

ABD’li kripto para borsası Kraken, Avrupa Birliği tarafından Rusya’ya yönelik yaptırım kararları kapsamında yeni bir adım atıyor. Borsa Rus kullanıcıların hesaplarını kısıtlayacağını açıkladı. Gönderilen bildirimde, “Yeni Avrupa mevzuatı nedeniyle Kraken hesabınızı kısıtlamak için önlemler almak zorundayız” ifadeleri yer aldı.

Kullanıcılar fonlarını belirli bir süre içerisinde fonlarını geri çekebilecek. Kullanıcıların varlıklarını borsadan çekmek için belirli bir zaman sınırı açıklaması yapılmadı. Kraken’den bir yetkili, firmanın faaliyetlerinin tüm yargı alanlarındaki yasal ve düzenleyici gerekliliklere uyduğunu söyledi.

Temsilci, AB’nin açıklamasından bu yana, Rusya’ya karşı son yaptırım paketine uymak için gerekli değişiklikleri yaptıklarını belirtti.

Kraken CEO’su Yatırımcıları Uyarmıştı

Şubat ayında eski Kraken CEO’su Jesse Powell, Kanada makamlarını yerel COVID-19 protestolarını finanse etmeye dahil olan kripto cüzdanlarını dondurdukları için kınamıştı. Powell yatırımcıları, Kraken’in düzenleyiciler tarafından bazı cüzdanları dondurmaya zorlanabileceği konusunda uyarmış ve varlıklarını borsalardan çıkarmalarını tavsiye etmişti.

Kraken CEO’su “Bu konuda endişeleniyorsanız, fonlarınızı merkezi veya düzenlenmiş herhangi bir emanetçide tutmayın. Sizi koruyamayız,” ifadelerini kullanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Rus kullanıcılarını platformunda kısıtlayarak Kraken, Rusya’ya yönelik en son AB yaptırımlarına uygun olarak Ruslara hizmet vermeyi durduran artan sayıda küresel kripto borsalarına ve cüzdanlarına katılıyor.

Daha önce Blockchain.com, Crypto.com ve LocalBitcoins dahil olmak üzere birçok kripto firması Ruslar için operasyonlarını durdurma kararı almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.