Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koza Madencilik Konak Projesi Sondajını 5 Ay İçinde Bitirmeyi Planlıyor

KAP açıklamasında daha önce rezerv kaynağı bulunan bir lokasyon hakkında bilgilendirmede bulunan Koza Madencilik, sondaj çalışması planlamasını paylaştı.
Koza Madencilik Konak Projesi Sondajını 5 Ay İçinde Bitirmeyi Planlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş., Konak projesi için çalışmalara başlanacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, Haziran ayında sondaj çalışmalarına başlanacak olan çalışmanın, beş ay içinde tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi.

İlk olarak 23 lokasyonda sondaj yapılacağı ve derinliklerinin 800-850 metre arasında olmasının planlandığı aktarıldı. 5 makine ile yapılacak olan çalışmalarda, sondaj miktarının ilk etapta 20.000 m olacağı öngörülüyor.

Koza Madencilik hisseleri, 3 Haziran’da borsada 291.037.480 TL işlem hacmine ulaştı.
Koza Madencilik Hisseleri Düşüşle Kapandı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri KOZAA koduyla işlem görüyor. Perşembe günü 15,43 – 16,15 TL arasında hareket edip, kapanışta 15,65’i kaydetti. Günü %1,70 değer kaybıyla tamamlayan hisseler haftalık kaybını da %0,38’e taşıdı.

31 Mayıs haftasına 15,71’den başlangıç yapıp, volatil bir değişim grafiği çizdi. Hisseler bu haftanın en yükseğini 16,37 TL ile Çarşamba günü, en düşüğünü 15,43 ile dün kaydetti.

Aylık değişimi %11,30 artışa işaret ederken, hareket aralığı 13,82 – 17,87 oldu. Yıllık süreçte 11,79 ile en düşüğü, 21,00 ile en yükseği gören Koza Madencilik hisseleri, yatırımcısına %30’dan fazla kazandırdı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.