Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koza Madencilik Hisseleri 1,5 Ayın En Düşüğünden Yükselişe Geçti

Koza Madencilik hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesinden geriledikten sonra bugünkü işlemlerde güçlü yükseliş kaydediyor.
Koza Madencilik Hisseleri 1,5 Ayın En Düşüğünden Yükselişe Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş. (Koza Madencilik) 16 Şubat tarihinde 21 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Bu seviyeden gerilemeye başlayan hisseler, dünkü işlemlerde 29 Ocak’tan sonra kaydedilen en düşük seviyeyi gördü. Bugünkü işlemlerde ise güçlü yükseliş kaydediyor.

Koza Madencilik’in Borsa İstanbul’da işlem gören KOZAA kodlu hisseleri dünkü işlemleri 15,43 liradan sonlandırdı. Kapanış öncesinde 15,38 liraya kadar gerileyen hisseler, 1,5 ayın en düşük seviyesini kaydetti.

Bugünkü işlemlere 15,48 liradan başlayan KOZAA, güçlü bir yükseliş kaydetmeye başladı ve TSİ 11.30 sularında 15,84 liraya kadar yükseldi.
Koza Madencilik Hisseleri %1,88 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler daha sonra %1,88 oranında yükselişle 15,72 liradan alıcı bulmaya başladı. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 15,95 liranın ilk direnç noktası olarak takip edileceği görülürken, düşüşe geçmesi durumunda 15,56 lira izlenecek.

Koza Madencilik hisselerinin haftalık getirisi %0,69 düzeyindeyken, aylık bazda %15,87 değer kaybetti. Hisselerin yıllık getirisi ise %47,43 düzeyinde bulunuyor. Şirketin günün ilk yarısında en yüksek işlem hacmi ise 506.988 ile kaydedildi.

Hisseler, BIST 30‘un bugünkü performansına katkıda bulunurken endeks %0,25 artıda 1635,02 puanda seyrediyor.

Şirket dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2021 yılı bağımsız denetim için Güney Bağımsız Denetim ve SMMM Anonim Şirketi’nin seçilmesine karar verildiğini duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu