Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Koza Madencilik Hisseleri 1,5 Ayın En Düşüğünden Yükselişe Geçti

Koza Madencilik hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesinden geriledikten sonra bugünkü işlemlerde güçlü yükseliş kaydediyor.
Koza Madencilik Hisseleri 1,5 Ayın En Düşüğünden Yükselişe Geçti

Koza Anadolu Metal Madencilik İşletmeleri A.Ş. (Koza Madencilik) 16 Şubat tarihinde 21 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Bu seviyeden gerilemeye başlayan hisseler, dünkü işlemlerde 29 Ocak’tan sonra kaydedilen en düşük seviyeyi gördü. Bugünkü işlemlerde ise güçlü yükseliş kaydediyor.

Koza Madencilik’in Borsa İstanbul’da işlem gören KOZAA kodlu hisseleri dünkü işlemleri 15,43 liradan sonlandırdı. Kapanış öncesinde 15,38 liraya kadar gerileyen hisseler, 1,5 ayın en düşük seviyesini kaydetti.

Bugünkü işlemlere 15,48 liradan başlayan KOZAA, güçlü bir yükseliş kaydetmeye başladı ve TSİ 11.30 sularında 15,84 liraya kadar yükseldi.
Koza Madencilik Hisseleri %1,88 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler daha sonra %1,88 oranında yükselişle 15,72 liradan alıcı bulmaya başladı. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 15,95 liranın ilk direnç noktası olarak takip edileceği görülürken, düşüşe geçmesi durumunda 15,56 lira izlenecek.

Koza Madencilik hisselerinin haftalık getirisi %0,69 düzeyindeyken, aylık bazda %15,87 değer kaybetti. Hisselerin yıllık getirisi ise %47,43 düzeyinde bulunuyor. Şirketin günün ilk yarısında en yüksek işlem hacmi ise 506.988 ile kaydedildi.

Hisseler, BIST 30‘un bugünkü performansına katkıda bulunurken endeks %0,25 artıda 1635,02 puanda seyrediyor.

Şirket dün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 2021 yılı bağımsız denetim için Güney Bağımsız Denetim ve SMMM Anonim Şirketi’nin seçilmesine karar verildiğini duyurdu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum