Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koza Altın’dan Çukuralan Kapasite Artırımına Dair Açıklama

Koza Altın İşletmeleri, Çukuralan Madeni kapasite artırımı hakkında açıklama yaparken, hisseleri düşüş gösteriyor.
Koza Altın’dan Çukuralan Kapasite Artırımına Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., Çukuralan Altın Madeni İşletmesi’ne dair yürütülen bir dava hakkında açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada söz konusu işletmenin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın vermiş olduğu Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararının iptali talebiyle açılan davanın İzmir 4. İdare Mahkemesi’nin 2021/1013 E. No’lu dosyası üzerinden görüldüğü belirtildi.

Koza Altın’a tebliğ edilen makhkeme kararı uyarınca Çukuralan Altın Madeni İşletmesi 3. Kapasite Artırımı Projesi”ne ilişkin verilen dava konusu ÇED kararının hukuka ve çevre etki değerlerine uygun olduğu gerekçesiyle davanın reddine karar verildiği açıklandı.

Mahkeme kararına binaen ÇED olumlu kararı kapsamında, projenin madencilik faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Koza Altın Hisseleri Düşüş Gösteriyor

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçtiğimiz günlerde oldukça iyi performans göstererek en çok kazandıran hisselerden olan KOZAL, haftanın dördüncü işlem gününde eksi yöne hareket ediyor. Dün kapanışa doğru sert bir düşüş gösteren şirket hisseleri, günü 526,6 liradan tamamladı.

Bu sabah 529 liradan açıldıktan sonra yönünü yeniden eksiye çevirerek 520’e kadar indi. Saat 10.50’de yüzde 0,21 değer kaybıyla 525,50 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.