Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koza Altın Tavsiyeleri Yukarı Yönlü Revize Edilirken Hisseler Yükselişte

Koza Altın için endeks üstü getiri tavsiyesi gelirken, hisselerde %3 civarında yükseliş gözleniyor.
Koza Altın Tavsiyeleri Yukarı Yönlü Revize Edilirken Hisseler Yükselişte
Son Güncelleme: 
Yorum

Koza Altın 2021 yılının başında gösterdiği yükseliş sonrasında düşüş eğilimi hakimiyetine girdi. Hisseler Eylül ayı itibarıyla 100 liranın altında bir seyre sahip olurken, tavsiyeler de negatif yönde bulunuyordu. Ancak bugün Ak Yatırım hisselerdeki tavsiyesini yukarı yönlü revize etti.

Ak Yatırım bugün yayımladığı raporda, endeksin son 3 aydır BIST 100 endeksinin %21 oranında altında zayıf bir performans gösterdiğini söyledi. Bunun nedeninin ise ons başına üretimde artan nakit maliyetleri ve görece zayıf seyreden altın fiyatları olduğunu düşündüklerinden bahsetti.

Şimdi ise 2021 sonrasında Karapınar maden sahasından bekledikleri üretim katkısı ve operasyonel giderlerde normalleşme beklentisi ile daha düşük maliyetler ve daha yüksek üretim için alan gördüklerini ifade ettiler. Bu duruma bağlı olarak göreceli iskonto ve hedef fiyata olan yukarı yönlü potansiyeli düşünerek tavsiyelerini ‘Nötr’den ‘Endeksin Üzerinde Getiri’ye yükselttiklerini söylediler. Hedef fiyatı ise 133,80 TL’ye çektiler.

Bu gelişmeler yaşanırken Koza Altın hisseleri (KOZAL) TSİ 11:30 sularında %2,97 oranında yükselişle 97,35 liradan işlem görmeye başladı.
Koza Altın Hisseleri Yüzde 2,97 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, dünkü işlemlerde 93,10 liraya kadar geriledikten sonra kapanışa doğru bir miktar toparlandı. Günü 94,35 liradan tamamlayan Koza Altın hisseleri, bugüne 95,2 liradan yükselişle başladı. Açılışın ardından yükselişini sürdüren hisseler, TSİ 11:00 sularında 97,95 liraya kadar ulaştı.

Hisseler 98 lira sınırına kadar yükseldikten sonra kazanımlarının bir kısmını geri vererek yeniden 97 lira sınırına doğru hareket etti. Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle 95,90 ve 94,25 lirada bulunan destek noktaları izlenmeye başlanacak. Yukarı yönde ise 98,40 ve 99,25 lira seviyeleri direnç olarak takip edilecek.

Koza Altın hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık %4,22 kazanca işaret ettiği görülüyor. Aylık bazda %5,93 oranında değer kaybeden hisseler, geçen yılın aynı işlem gününe göre %26,36 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu