Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koza Altın Hisseleri Ayağa Kalkacak mı? Hedef Fiyat Ne?

Son dönemde hisse performansıyla yatırımcılarının beklentilerinin altında kalan KOZAL için hedef fiyat yükseldi. Hissede potansiyel ne kadar?
Koza Altın Hisseleri Ayağa Kalkacak mı? Hedef Fiyat Ne?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da 2024 yılında gerçekleşen yeni rekorlara eşlik edemeyen Koza Altın (KOZAL) için oldukça önemli bir rapor paylaşıldı. İş Yatırım hisse için hedef fiyatını ve tavsiyesini değiştirdi.

Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) raporu sonrasında rezervler/kaynaklardaki yukarı yönlü revizyon, altın fiyatlarındaki artış, makro varsayımlardaki güncellemeler ve İNA değerlerinin ileri taşınması nedeniyle KOZAL için hedef fiyatın 19,21 TL’den 25 TL’ye çıktığı belirtildi.

Hissede yüzde 11’lik artış potansiyeli nedeniyle tavsiyenin “sat”tan “tut”a güncellendiği açıklandı. KOZAL’da hisse performansı için yukarı yönlü risklerin aşağı yönlü risklere ağır bastığı ifade edildi.

İş Yatırım raporunda KOZAL için katalizör olabilecek başlıklar:

– Altın fiyatlarının beklenenden fazla artması

GCM Yatırım Banner

– Rezerv ve kaynak miktarlarında yukarı yönlü revizyon yapılması

– Yeni rezervlerin keşfi ile şirket yönetimindeki belirsizliğin ortadan kalkması

KOZAL için başlıca riskler:

– Nakit maliyetlerinin beklentileri aşması

– Üretim takviminde yaşanacak gecikmeler

Koza Altın Hisseleri Ayağa Kalkacak mı? Hedef Fiyat Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

BIST 100 endeksinin yıllık bazda 130 yükseldiği süreçte KOZAL yüzde 14 değer kazandı. 29 Mayıs saat 15.30 itibarıyla yüzde 2 düşüşle 22 TL’den işlem gören hissede aylık yüzde 5 değer kaybı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.