Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koza Altın Çukuralan İşletmesi ÇED Davasında Temyiz Yoluna Başvuracak

Koza Altın, Çukuralan İşletmesi’nin ÇED raporunda, olumlu karar aşamasının durdurulması için açılan dava hakkında açıklamada bulundu.
Koza Altın Çukuralan İşletmesi ÇED Davasında Temyiz Yoluna Başvuracak
Son Güncelleme: 
Yorum

Koza Altın İşletmeleri A.Ş., bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, Çukuralan Altın Madeni İşletmesi’nin hukuki süreci hakkında bilgilendirme yaptı.

İşletmenin 3. kapasite artırımı projesiyle ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararın iptali hakkında açılan davada, temyiz yoluna başvurulacağı söylendi. Söz konusu olumlu karar daha önce de iptal edilmişti.

Açıklamada, “Şirketimiz tarafından yapılması planlanan Çukuralan Altın Madeni İşletmesi 3. kapasite artırımı projesine ilişkin olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ÇED olumlu kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali için, İzmir 6. İdare Mahkemesi de 2019/574 E. dosyası ile ilgili dava görülmekte olup ilgili davaya Şirketimiz davalı Bakanlık yanında müdahil olmuştur.” bilgisine yer verildi.

Şirketin borsada KOZAL koduyla işlem gören hisseleri, dün kapanışı %0,80 artıda yaptı.
Koza Altın Hissesi %0,80 Artıda Kapandı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Pazartesi günü 126,10 liradan kapanan hisseler, gün içinde 124,6 – 127,6 arasında hareket etti. Yurt içi piyasalarındaki pozitif havanın etkisiyle haftaya güçlü başladı. Böylelikle haftalık bazda kazancı %9,46’a dayandı.

Koza Altın hisseleri aylık süreçte yatırımcısına %2,17 oranında kaybettirirken, yıllık olarak %100,47 kazandırdı. Teknik göstergelere göre gün içinde yükselişin sürmesi durumunda 127,60 ve 129,10 dirençleri takip edilecek. Aşağı yönlü harekette ise 123,10 – 124,60 destekleri ile karşılaşacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu