Yatırım yapmaya başla!

Kötü İtibarlarına Rağmen Güzel Eylemlerde Bulunan 10 Yabancı Ünlü

Kötü İtibarlarına Rağmen Güzel Eylemlerde Bulunan 10 Yabancı Ünlü

İyi bir insanın özellikleri nelerdir? Bencillikten uzak davranışlar sergileyen herkese sanırım “iyi” kavramını yakıştırabiliriz. Bazıları güzel eylemlerini diğer insanlar ile paylaşırken, kimisi kalplerindeki sıcaklığı basit bir şekilde yaptığı yardımla etraftaki insanlara gösterir. Bu da daha çok maddi olanaklarla gerçekleşir. Listemizde bulunan ünlülerin daha çok ikinci örneği temsil ettiğini söyleyebiliriz. Akıllara zarar maddi kazançları olmasaydı, kim bilir belki onlar da bu konuda tasarruf ederlerdi.

Birisi hakkında iyi, kötü, çirkin yakıştırmalarını yapmamız oldukça kolay. Ama bu konuda ne zaman aceleci davransak, yanılan hep biz oluyoruz. Öyle ya kötüler de pek tabi ki bir gün iyi olabilir. Hatta bunun da ilerisine geçip, yaşamlarını ve kariyerlerini iyilik üzerine inşa edebilirler. Bu durumun farkında olsak da geçmişlerinde yaptıkları bir takım hatalar isimlerinin 9’da çıkmasına neden olduğundan, 8’i hiçbir zaman onlara yakıştıramıyoruz. Sanırım en çok da ünlüler bu durumdan hayıflanır. Kameralar önünde geçen hayatları, biraz da medyanın tutumuyla bize farklı şekilde lanse edilmeye çalışılır. Tabi ki bu da onlar hakkında çoğunlukla yanlış düşünmemize sebep olur.

Biz de bu yazımızda, isimleri dünyaya mal olmuş kişilere klişelerden sıyrılıp farklı bir gözle bakmayı denedik. İnsanlara yardım edip onların hayatlarını tamamen değiştiren bu ünlülerin davranışlarını gözlemleyerek, cömertlik eylemleri hakkında gördüklerimiz bizi fazlasıyla şaşırttı. Aslında bir insanı zengin yapan varlıkları değil, bu zenginliğini nasıl ve nerede kullanması olduğunu bizlere yeniden hatırlattılar. Şimdi dilerseniz kötü itibarlarına rağmen cömert eylemleri ile kalbimizde yer edinen ünlü isimlere ve yapmış oldukları davranışlara daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda kötü itibarlarına rağmen güzel davranışlarıyla hepimizi şaşırtan yabancı ünlüler:

10 T.I.

T.I.Rap şarkıcısı T.I., silah dağıtma suçundan mahkum edilerek cezaevine girip çıkmıştır. Kağıt üzerinde o bir suçlu, ancak kişilik olarak bir aziz olmuştur. 2010 yılında intiharın eşiğinde olan bir adamın hayatını değiştirmiştir.

T.I. bir video çekimine giderken, bir adamın Atalanta’da 22 katlık bir binadan atlayacağını öğrendi. “İçimden bir ses; ‘denemelisin ve yardım etmelisin, bunun üstesinden gelebilirsin’ dedi.” Yapabileceği her şeyi yaparak, intihar girişimindeki adam için bir video ile mesaj gönderdi; “Hiçbir şey bu kadar kötü değil. Hiçbir şey hayatından değerli değil,” diyen T.I, “Sana yardım etmek için buradayım. Lütfen aşağıya gel ve konuş benimle,” diyerek intihardan vazgeçirmek için çabaladı ve görünüşe göre işe yaradı. Böylece adam zaman kaybetmeden intihar etmek için çıktığı yerden aşağıya indi ve lobide T.I. ile buluştu. Birkaç dakika konuştular ve daha sonra adam Atalanta’nın Grady Memorial Hastanesi’ne taşındı.

Bir ay önce polisler, onu ecstasy ve marijuana bulundurmaktan tutuklamışlar. Ancak, T.I.’in kahramanlığına gelecek olursak, bu sadece buzdağının görünen kısmıdır. Creed’in şarkıcısı Scott Stapp, T.I. ile karşılaştığında hayatı sonsuza dek değişti. Hikaye devam ederken Stapp, korkunç bir uyuşturucu aleminin ortasına düştü. Stapp, Miami’deki otelde 12 metrelik balkondan atlamak üzere olduğunda hayali sesler duyduğunu belirtti. Stapp; “İki buçuk saat orada uzandım ve benim koruyucu meleğim, rap şarkısı T.I. bir anda karşıma çıkıverdi. Hemen içerisinde bulunduğum durumla ilgilendi ve benim hayatımı kurtardı,” diyerek T.I.’in kendisini nasıl kurtardığını anlattı. Bu müzisyenin kafatasında çatlak, kalçasında ve burnunda kırıklar oluştu. Muhtemelen T.I. çıkagelmeseydi, Stapp kendini boşluğa bırakacaktı.

ÜNLÜ RAP YILDIZLARININ LÜKS MALİKANELERİ İÇİN TIKLAYIN.

9 Zach Galifianakis

 Zach GalifianakisZach Galifianakis, genellikle doğru ve yanlış gibi duyguları olmayan budala, saman kafalı karakterleri canlandırmıştır. Fakat bu roller onun gerçek hayattaki kişiliğini göstermez. 1994 yılında ünlü olmadan uzun zaman önce, o da başka bir Los Angeles hayalperestiydi. Zach, Santa Monica’daki Fox Coin çamaşırhanesini ziyaret etti ve burada insanların çamaşırlarını katlayarak bahşiş alan yaşlı bir bayan olan Elizabeth Haist ile tanıştı.

İlk görüşte arkadaş oldular…

2011 yılında, yani yaklaşık yirmi yıl sonra Galifianakis, 87 yaşındaki bu bayanın zor zamanlar geçirdiğini ve evsiz kaldığını öğrendi. Bu yüzden Zach, Santa Monica’da onun için tek yatak odalı bir daire tutup, kirasını ödedi. Ayrıca Felekten Bir Gece 2, Kampanya ve Felekten Bir Gece 3 filmlerinin galasına partneri olarak Elizabeth’i götürdü. NY Daily tarafından ona Galifianakis hakkında soru yöneltildiğinde Haist; “Belki şimdi kendi çamaşır makinesine ve kurutucusuna sahiptir,” cevabını verdi.

8 Marilyn Manson

Marilyn MansonÇoğu insan Marilyn Manson’u, sahnede kendini kesme tutkusu ile şeytanın çocuğu ya da “Antichrist Superstar” olarak tanımlasa da Uluslararası Make A Wish Vakfı’nın çalışanlarındandır. 2002 yılında, ölümcül hastalığa yakalanan 16 yaşındaki Andrew Baines ile bir öğlen geçirebilmek için Los Angeles’e uçtu. Baines’in tek dileği, büyük bir gruba vokal yapabilmekti. Sonrasında Tennesseeli gençin vokal yaptığı Golden Age of Grotesque albümünün kayıtlarını yapan Manson, online gazetesine; “dün, bana keyif alan insanlar tarafından tam olarak tamamlandığımı hatırlatan Andrew ile bir öğlen geçirdim. Sadece şunu söyleyebilirim, böylesine önemli bir hayalini benimle paylaştığın için ‘teşekkürler’ Andrew,” yazdı.

7 Britney Spears

Britney Spears2005 yılında Britney Spears, bir hayır kurumuna 590 bin dolarlık bağışta bulundu. Ancak sonraki yıllarda onun “çöküşü” bu iyiliğin sembolü olan eylemini gölgede bıraktı. Spears, kafasını kazıdı ve bir şemsiye ile paparazzilere saldırdı. Spears, Katrina Kasırgası’ndan zarar gören insanlar başta olmak üzere yardımda bulunduğu Habitat for Humantiy ile cömertliğini paylaştı ve sonrasında o zamanki eşi Kevin Federline ile rap albümü yaptı.

BRITNEY SPEARS’ın MİLYON DOLARLIK SARAY YAVRUSU İÇİN TIKLAYIN.

6 Tom Cruise

Tom CruiseTom Cruise… Onu inançlı bir Scientologist ve sınır tanımayan kibri ile çılgın birisi olarak tanıyor olabilirsiniz. Ama öncelikle açıklığa kavuşturalım, bu adam tam bir kahraman. Sadece filmlerinde değil, aynı zamanda gerçek hayatta da bir kahramandır.

1996 yılında Cruise, bir vur kaç olayına tanık oldu. Bir araba, oyunculuk hedefleyen Brezilyalı bir kadına çarptı ve kaçtı. Kadın, kırık bacağı ve zedelenmiş kaburgaları ile acı içerisindeydi. Cruise, yaralanan kadının sigortasız olduğunu öğrendi ve Görevimiz Tehlike sahnelerini aratmayacak bir şekilde UCLA Tıp Merkezi’ne giden ambulansı takip etti. Sonrasında kadına faturaları için 7 bin dolar verdi.

Daha sonra da Akdeniz’de yanan bir yelkenliden 5 kişiyi kurtardı. Evet, daha da sonrasında Oblivion setinde 300 kiloluk levhanın altında kalan bir adamın kendi özel jeti ile hastaneye götürülmesini sağladı. Tom Cruise’nin beyaz perdedeki centilmenliği, rutin bir şekilde gerçek hayatta da devam ediyor gibi görünüyor.

HOLLYWOOD YILDIZI OLMAK DIŞINDA FARKLI İŞ HAYALLERİ OLAN 10 ÜNLÜ OYUNCU İÇİN TIKLAYIN.

5 Ol’ Dirty Bastard

Ol' Dirty BastardOl’ Dirty Bastard, bir tuvalet kağıdı rulosundan daha uzun bir rap kağıdı kullanan üretken bir suçluydu. Ancak onu tanıyan insanlar, eski bir alçaktan çok uzak bir kişiliğe sahip olduğunu belirtiyorlar.

1997 yılının Şubat ayında, Brooklyn’deki stüdyonun penceresinden dışarı bakarken bir araba kazasına tanık oldu. Genç bir çocuk Mustang’ın altında sıkışıp kalmış ve o sırada da motor alev almıştı. ODB fırlayıp koştu, bir düzine insan organize olup arabayı kaldırmak ve çocuğu sıkıştığı yerden kurtarmak için ona yardım etti. Günler sonra medyanın dikkatini çekmemek için sahte bir isimle hastaneye kaldırılan çocuğu ziyarete gitti. Fakat medya sonunda onu yakaladı ve durmak zorunda kaldı. İşte bu davranışa kelimenin tam anlamıyla alçak gönüllülük denir.

Ne yazık ki Ol’ Dirty Basterd, 2004 yılında yüksek dozda uyuşturucudan dolayı hayata gözlerini yumdu.

4 Charlie Sheen

Charlie SheenCharlie Sheen, 2011 yılında sosyal medyada ve bütün yayın organlarında sıkça görüldü. Başlatmış olduğu içerisinde “kaplan kanı” bulunan yeni bir kokteyl furyası ve kokain bağımlılığı ile adından oldukça söz ettirmişti. Bu nedenle dünya onu olumsuz biri olarak tanıdı.

Ancak son zamanlarda HIV pozitif olduğunu açıklayan Sheen, her zaman için başkalarını düşünmüştür. İronik bir şekilde ona tanı konulmadan iki yıl önce, yani 2009 yılında, Aid for AIDS için yüklü miktarda bağışlar yaptığından dolayı Sheen’e AFA Angel Ödülü verildi. Eski yaşantısına rağmen, geri kalan hayatını yardımsever olarak yaşayacağının sözünü verdi. “Ben bir lanet veya bir bela olarak bu durumu kabul etmiyorum, bunun yerine yeni bir fırsat ve meydan okuma olarak görüyorum. Başkalarına yardım etmek için büyük bir fırsat,” diyerek durumu özetledi.

2012 yılındaki Korkunç Bir Film 5’ten sonra 250 bin dolarlık bütün maaşının 150 bin dolarını hayır kurumlarına ve 100 bin dolarını Lindsay Lohan’ın vergi sorununa yardım etmek için harcadı. Ayrıca genç bir kıza, eğlence parkında 30 metreden düşen köpeğinin tedavi masrafları için 10 bin dolar verdi. Son olarak da 2012 yılında bir askerlere moral vermek için tam bir milyon dolarını USO’ya verdi.

3 Shia LaBeouf

Shia LaBeoufShia LaBeouf’un giydiği o inanılmaz pembe taytı hatırlıyor musunuz? LaBeouf bu taytı meme kanseri araştırmaları için giymişti. Aslında, onun güzel pembe taytı bu bağışları 10 bin dolar yükseltti. Shia LaBeouf ayrıca cesur veterinerlere ve yoksul Afrika köylerine de bağışta bulundu. Ünlü olmasına rağmen Shia LaBeouf, şimdilerde zehirli atıklar ile kirletilen kamu alanları ile ilgili eylem hazırlığında olduğu belirtilmekte. Görünüşe göre LaBeof da iyi yumurta.

2 Rebecca Black

Rebecca Black2011 yılında, Rebecca Black “bugüne kadar yazılmış en kötü şarkıyı” yazdı. O zamandan bu yana, YouTube üzerinde 88 milyondan daha fazla görüntülendi. Black, çok kısa süre içerisinde korkunç bir müzikal artisti olarak kazandı. Belki de bunu hak etmemişti, ancak o kazandığı paraların tek kuruşuna bile dokunmadı. Kazandığı her şeyi hayır kuruluşlarına ve lisesine bağışladı. New York Times gazetesindeki Ben Sisario’ya göre bu şarkı; “toplamda 40 bin dolar kazandırmıştır.”

15 DAKİKADA GELEN ŞÖHRETLE MİLYONER OLAN 10 İSİM İÇİN TIKLAYIN.

1 Woody Harrelson

Woody HarrelsonWoody Harrelson, kendi deyimiyle bir anarşisttir. Babası bir tetikçidir. Harrelson genellikle 1994 yılındaki Katil Doğanlar filmindeki gibi bir psikopat ya da 1999 yapımı EdTV filmindeki gibi bir ahmağı canlandırmıştır. Ancak deli-manyak rollerde oynamış olsa da Harrelson’un kişiliği hiç de böyle değildir. 2012 yılının Haziran ayında New York’taki doğum gününden ayrılırken, bir dilenci ona yaklaştı. Dilenci kadın ondan yardım istedi ve Harrelson ona toplamda 600 dolar bulunan bir tomar verdi.

Genellikle çoğu kişi, insanları görünüşleri ile yargılamaya meyillidir. Ancak her zaman için onlar bizleri şaşırtmaya devam eder. Ülkemizde buna en iyi örneklerden biri; eski Türk Filmleri’nin vazgeçilmez kötü adamı Erol Taş’ın, gerçek hayatta ise beyaz perdedekinin tam tersi bir kişiliğe sahip olduğunu bilmeyenimiz yoktur. İnsanların içlerindeki iyilik onların gerçek zenginlikleridir ve bu zenginliği genellikle insanların gözlerine sokarak paylaşmak yerine, gizli saklı yaparlar. Bu nedenle de birçoğumuz çoğu ünlünün ya da yakınımızdaki gerçekten yardımsever insanların içlerindeki iyilikleri kolayca fark edemeyiz. Peki, asıl sorumuza gelecek olursak; listemizde bulunan kötü bir şöhrete sahip bu ünlü isimlerden hangileri sizleri yapmış olduğu fedakarlıklar ile şaşırttı? Sorumuzun cevabı ile birlikte bu konuyla ilgili düşünce ve yorumlarınızı bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kimdir kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum