Yatırım yapmaya başla!

Korumacılık Silikon Vadisi’ndeki En İyi Yetenekleri Yok Edebilir

Risk sermayedarı Lu Zhang, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının Silikon Vadisi için iyi olmayacağını söyledi. Detaylar aşağıda;
Korumacılık Silikon Vadisi’ndeki En İyi Yetenekleri Yok Edebilir

Kaliforniya, Palo Alto merkezli risk sermayesi şirketi Fusion Fund’un kurucusu ve yönetici ortağı Lu Zhang, bugün verdiği bir demeçte ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının Silikon Vadisi için göçmen karşıtı bir imaj yarattığını söyledi.

Risk sermayedarı, korumacılığın Silikon Vadisi’nde yeni yeteneklerin hoş karşılanmadığına dair bir algı oluşturduğunu ve algının bölgenin çekiciliğini tehdit edebileceğini söyledi. “Yıllardır, Silikon Vadisi’nin yeniliğin merkezi olmasının sebebi buranın böylesine çeşitli bir topluluk olmasından kaynaklanıyordu” diyen Lu Zhang, 90 günlük ateşkese rağmen teknolojinin ABD ile Çin arasındaki gerilim hattında sıkışıp kaldığını kaydetti.

Ayriyeten ABD’nin korumacılık önlemlerinin, göçmenleri Silikon Vadisi’nde şirket kurmaktan alıkoyabileceğini belirtti.

Fusion Fund Kurucusu Lu Zhang Açıklama Zhang bu noktada, ABD’li teknoloji unicornlarının (değeri 1 milyar doların üzerinde olan girişimler) yarısından fazlasının, göçmenler tarafından kurulduğunu vurguladı. İlgili haberde risk sermayedarı Zhang’ın Dünya Ekonomik Forumu’nun 2018 Genç Küresel Liderler topluluğuna seçildiği bilgilerine de yer verildi.

Bunun yanında Zhang’ın Fusion Fund’u bu yılın başlarında yapay zeka, bağlantılı endüstri ve sağlık gibi alanları desteklemek için başlattığı söylendi.

Korumacılık Silikon Vadisi için KötüKaldı ki fon, yönetimi altında 100 milyon dolardan fazla varlığa sahipti ve bunların yüzde 40’ı San Francisco Körfez Bölgesi dışındaydı. İşte burada fonun kurucusu Zhang, teknoloji hisselerindeki son satış dalgasına değinerek teknoloji değerlemelerin bir sıfırlama aşamasında olduğunu kaydetti ve piyasa düzeltmesinin iyiye işaret ettiğini aktardı.

Özetlemek gerekirse Zhang, ABD’nin korumacı politikalarının Silikon Vadisi’ni hem yatırım hem de yetenek açısından kötü etkileyeceğini savundu.

ABD Korumacı Politikaları Silikon Vadisi'nde Göçmen Karşıtı İmaj yaratıyorSöz konusu haberde, kısaca FAANG olarak adlandırılan Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google ana şirketi Alphabet’in Salı günkü satışlarda 140 milyar dolarlık kayıp yaşadığı bilgisi de paylaşıldı.

Teknoloji ağırlıklı olan Nasdaq Kompozit Endeksi yaklaşık olarak yüzde 4 seviyesinde düşmüş, Apple, Amazon, Alphabet ve Facebook gibi teknoloji stokları en ağır şekilde etkilenmişti. Salı günkü düşüşte FAANG’ın toplam değer kaybı 140 milyar dolar olmuştu. Facebook 7.6 milyar dolar, Amazon 50.8 milyar dolar, Apple 38.5 milyar dolar, Netflix 6.5 milyar dolar, Alphabet 37.5 milyar dolar eksilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum