Yatırım yapmaya başla!

Siber Korsanlar Rusya ve Ukrayna’da Milyonlarca Facebook Hesabını Çaldı

Saldırı haberleri ve güvenlik skandalları ile gündemden düşmeyen Facebook, yeni bir güvenlik sorunu ile gündeme geldi.
Siber Korsanlar Rusya ve Ukrayna’da Milyonlarca Facebook Hesabını Çaldı

Sosyal medya devi Facebook her geçen gün yeni bir güvenlik skandalı ile gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz ay hacklendiğini ve 50 milyon hesabın etkilendiğini itiraf etmişti. Halihazırda Cambridge Analytica Skandal ile tüm dünyada gündem olan Facebook ile ilgili yeni bir güvenlik sorunu ortaya çıktı.

BBC Rusya’da yer alan habere göre Facebook’ta milyonlarca kişinin hesabının siber korsanlar tarafından açıklandığı belirtildi. Büyük çoğunluğunun Rusya ve Ukrayna’da olduğu belirtilen saldırılardan, İngiltere Brezilya ve ABD gibi ülkelerde de bazı kullanıcıların etkilendiği ortaya çıktı.

Saldırıdan 120 Milyon Hesap Etkilendi

Saldırıdan 120 Milyon Hesap Etkilendi

Yaşanan siber saldırılar sonrası Facebook’taki güvenlikle ilgili endişeler her geçen gün daha fazla artıyor. Son olarak BBC Rusya’da yer alan bir haberde hackerların 120 milyon kullanıcının özel bilgilerini ele geçirdiği ortaya çıktı. Ancak yapılan saldırı bu kadarla da değil.

Korsanlar yaptıkları saldırı sonrası 81 bin kişinin özel mesajlarını da internette yayınladılar. Haberde korsanların ele geçirdiği 120 milyon Facebook hesabının büyük çoğunluğunun Rusya ve Ukrayna vatandaşlarına ait olduğu belirtildi. Ancak ABD, Brezilya ve İngiltere’de bazı kullanıcıların da hesaplarının çalındığına yer veriliyor.

Facebook’ta Kan Kaybı Devam Ediyor

Facebook’ta Kan Kaybı Devam Ediyor

Yaşanan siber saldırı sonrası bazı kullanıcılar ile diyalog kuran BBC muhabiri, paylaşılan mesajların hesabı çalınan kullanıcılara ait olduğunu doğruladı. Son yıllarda Facebook’ta ard arda yaşanan güvenlik skandalları sonrası, sosyal medya devinin kan kaybettiği biliniyor.

Yaşanan son durum sonrası şirket yöneticilerinden Guy Rosen, kullanıcıların zararlı içeriğe sahip ya da kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilecek eklentilerin, uygulama dükkanlarından kaldırmaları gerektiğini ifade etti. Yaşanan siber saldırıların altından çıkan korsanların kimlikleri ortaya çıkacak mı merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum