Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koroplast Hisseleri İlk İşlem Gününde Yüzde 10 Prim Yaptı

4,68 TL'den halka arz olan Koroplast hisseleri, borsada işlem görmeye başladığı ilk gün 5,14 liraya yükseldi.
Koroplast Hisseleri İlk İşlem Gününde Yüzde 10 Prim Yaptı
HABER GİRİŞ

Koroplast Temizlik Ambalaj Ürünleri San ve Dış Ticaret A.Ş. 28 Temmuz 2022 itibarıyla borsada işlem görmeye başladı.

20-22 Temmuz tarihlerinde, başta Yapı Kredi Yatırım olmak üzere 38 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum ile tamamlanan şirketin halka arzında, beklenenden yaklaşık 7 kat talep geldi.

Şirketin halka arz büyüklüğü 114 bin 886 yatırımcının katılımıyla 367.380.000 TL’ye oluşurken, hisse başına 4,68 liradan satış gerçekleşmişti. Borsa İstanbul’da gong çanının çalmasıyla işlem görmeye başlayan KRPLS kodlu hisseler, ilk günde yüzde 9,83 yükselerek 5,14 liraya ulaştı.

Borsa İstanbul Genel Müdürü’nden Koroplast’a Övgü

Borsa İstanbul Genel Müdürü’nden Koroplast’a ÖvgüBorsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, gong töreninde yaptığı konuşmada şirketin bugüne kadar kendi kaynaklarıyla başarılı bir büyüme gerçekleştirdiğini, bugünden sonra da Borsa İstanbul’dan aldığı güçle tecrübelerini daha da ileriye taşıyacağını söyledi.

Salgın sürecinde çok değerli hizmetler gerçekleştirdiğini, bunun yanında ürünlerinde kullandığı geri dönüştürülmüş plastik oranını artırarak çevresel sürdürülebilirliğe önemli katkı sağladığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

“Ülkemizin sürdürülebilir büyümesinin temel dinamosu olan bu sanayicilerimizden, Borsa’da işlem görmeyenleri şirket merkezlerinde tek tek ziyaret ediyoruz.” diyen Ergun, birçok ilde sanayicileri ziyaret ettiklerini belirtti.

Amaçlarının ülkenin büyümesini sağlayan sanayicilerin yatırımlarını finanse eden sermaye piyasalarını anlatmak ve bu imkanı sanayicilere sunmak olduğunu söyledi.

Koroplast’ın 104 bin yatırımcıya yapılan satışlarla başarılı bir halka arz gerçekleştirdiğini, bundan sonraki süreçte Yıldız Pazar’da işlem göreceğini belirtti.

“Halka Arz Sürecindeki Başarıdan Memnunuz”

“Halka Arz Sürecindeki Başarıdan Memnunuz”Gelişmeye dair konuşma yapan Koroplast Genel Müdürü Bekir Türkoğlu ise halka arz sürecinin başarılı olmasından memnuniyet duyduklarını, ulaşılan başarının yatırımcıların Koroplast’ın vizyonuna, gelecek hedeflerine ve performansına duydukları güvenin göstergesi olduğunu dile getirdi.

40 yılı aşkın süredir kurumsal yönetim ilkeleriyle halka açık bir marka olarak yollarına devam ettiklerini söyleyen Türkoğlu, tüketicilerden aldıkları güvenle kendilerini geliştirmeye ve artan başarılarla sektörde liderliklerini korumaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.