Yatırım yapmaya başla!

İzlediğinizde Tüylerinizi Ürpertecek 5 Çığ Düşmesi OlayıÇığ düşmesi, yüksek rakıma sahip dağların olduğu bölgelerde en çok yaşanan doğal afetlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Metrelerce kalınlığa sahip kar kütleleri çeşitli faktörlerin etkisiyle kayarak aşağı inebilmektedir.

Videoyu izlediğinizde tanık olacağınız 5 çığ düşmesi olayı karşısında tüylerinizin ürperdiğini hissedebilirsiniz. Çığ düşmesine birbirinden farklı çok etken sebep olabilmektedir. Kar miktarının çok yükselmesiyle beraber zeminin üzerinde iki farklı kar tabakası oluşmaktadır. Bu tabakalardan yumuşak olanın kayması ile çığ düşmesi olayı gerçekleşmektedir.

Bu olayın gerçekleşmesine, bir hayvanın ya da bir kayakçının bölgede bulunması sebep olabilir. Keza yine deprem ya da yüksek ses meydana gelmesi de çığ düşmesine zemin hazırlayacak sebepler arasındadır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum