Yatırım yapmaya başla!

Koreli Ssangyong Uzun Menzilli Yeni “e-SIV SUV”u ile Dikkat Çekti!

Koreli Ssangyong, gösterdiği yeni e-SIV SUV ile elektrikli araç dünyasında kendinden epey söz ettirecek gibi duruyor. İşte detaylar...
Koreli Ssangyong Uzun Menzilli Yeni “e-SIV SUV”u ile Dikkat Çekti!

1954 yılından beri faliyette olan Koreli otomobil şirketi Ssangyong, büyük adımlarını bir modelle gösteriyor. Dünyadaki elektrik araç patlamasından pay almak isteyen şirket, e-SIV konsept SUV model ile söz sahibi olmak istiyor. Hintli Mahidra tarafından satın alınmasından sonra teknolojik gelişimlerini bir üst kademeye çıkarmıştı. Ancak bu sefer ki iddiası biraz büyük. Elektrikli araçların en çok ihtiyacı olan menzil konusunu Ssangyong sanırım çözmüş.

Cenevre Fuarı’na getirilecek yeni konsept aracın karoser şekilleri bakımından özellikle Alman  ve İngiliz markalara gönderimlerde bulunulmuş. Çünkü otomobil alanında saldırışların merkezinde kalan Alman ve İngiliz firmalar, diğerlerinden bağımsız hareket eder.

Yeni nesil Korando‘yu çıkarmayı bekleyen firma,
kompakt yapılı SUV’unu elektrik akımından faydalandıracak.

Net çizgiler gördüğümüz s-SIV’de, stil açısından üst kademede diyebiliriz.

Ön ve arka kısma doğru giden kısımda açıkçası Range Rover serpiştirmesi var. Boyu 4.4 metre, genişliği 1.8 metre ve yükseliği 1.6 metre. Yani orta büyüklükte bir SUV.

Arka yapısında da Amerikan stop far hakimiyeti belirgin.

e-SIV‘ın asıl olayı elektrik motorunun verdiği menzil rakamları. Teknik detay bakımından fazla bilgi sunulmasa da; 190 ps‘lik elektrik ünitenin olacağı ve maksimum 150 km/h hızlara çıkabileceğinden bahsedildi.

Geliştirilen son nesil batarya teknolojileri ile tek dolumda 450 km gidebilecek. Hızlı şarj etme özelliği de verilen yeni SUV e-SIV, 50 dakika civarlarında %80 pil doluluk oranlara geleceği bildirildi. Eğer ki sunulacaklar istenilen gibi olursa Ssangyong, birçok rakibinin menziline girecek. Sizlere Ssangyong e-SIV hakkında çıkacak en yeni detayları Cenevre Fuarı‘nın açılmasıyla vereceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum