Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Koop-İş ile H&M Arasında İmzalanan TİS ile Sendika İlk Kez AVM’lere Girmiş Olacak

Ünlü giyim mağazası H&M ile Koop-İş arasında 1 Haziran 2019 - 31 Aralık 2021 tarihlerini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Koop-İş Sendikası ile H&M giyim mağazaları arasında yapılan toplu iş sözleşmesi (TİS) ile ülkemizde ilk defa sendikacılık, alışveriş merkezlerine girmiş olacak.

Koop-İş Sendikası’nda düzenlenen imza törenine; Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar ile H&M Türkiye Müdürü Müge Arpacıoğlu gibi isimler katıldı. Taraflar anlaşmaya yönelik memnuniyetlerini dile getirirken, sözleşmenin detayları paylaşıldı.

Ünlü giyim markası H&M ile Koop-İş Sendikası arasında 1 Haziran 2019 – 31 Aralık 2021 tarihlerini içeren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

H&M SendikalaştıDünyanın en ünlü giyim mağazalarından biriyle iş yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, sözleşmenin her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni etti. Sendikaların örgütlü olduğu yerlerde alışveriş yapmanın hem ülkeye hem de Türk-İş kazandıracağını vurguladı.

Yapılan anlaşma ile tarihi bir güne imza attıklarını ifade eden Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, ilk defa uluslararası büyük bir giyim mağazası ile toplu iş sözleşmesi yapıldığını aktardı. “Ülkemizde ilk kez AVM’lere sendika giriyor. Bu nedenle sendika olarak çok mutlu ve gururluyuz” diyerek yapılan anlaşmadan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Alemdar, toplumda sendikalara dair olumsuz bir algı oluşturulduğunu fakat gerçeğin bunun tam tersi olduğunu belirtti.

Eyüp Alemdar AçıklamasıEyüp Alemdar sendikalar için hem toplumda hem de işverenlerin gözünde negatif bir algının hakim olduğunu belirtti. Fakat bunun tam tersi olarak bir işyerinin sendikalı olmasının oraya; disiplinli çalışmayı, verimliliği, huzuru, barışı ve istikrarı getireceğini açıkladı.

Başta kendi üyeleri olmak üzere tüm emekçileri ve bireyleri sendikalı işyerlerinden alışveriş yapmaya davet etti. H&M Türkiye yöneticilerine müzakere süreci süresince masaya her daim iyi niyetle oturduklarını için teşekkürlerini iletti.

H&M Türkiye Müdürü Müge Arpacıoğlu da güzel bir anlaşma olduğunu dile getirdi.

H&M Türkiye Müdürü Müge ArpacıoğluYollarına her zaman insana değer veren, hak ve özgürlüklere saygı duyan bir firma olarak devam ettiklerini söyleyen Arpacıoğlu, yapılan anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi. Toplu iş sözleşmesi Koop-İş Sendika Genel Başkanı Alemdar ile H&M Türkiye Müdürü Arpacıoğlu tarafından imzalandı. Anlaşma kapsamında çalışanlar hafta iki gün izin hakkı kullanabilecekler. Onun haricinde birçok sosyal halktan ve bayram harçlıklarından da yararlanabilecekler.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum