Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Konutta Fahiş Fiyat için Düğmeye Basıldı: 349 Bin Lira Ceza

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulandığını açıkladı. Detaylar;
Konutta Fahiş Fiyat için Düğmeye Basıldı: 349 Bin Lira Ceza
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir vatandaşa idari para cezası uygulandığını açıkladı.

Uygulanan idari para cezası tutarının 349 bin TL olduğu bilgisini verdi.

“Spekülatörlere Karşı Mücadelemiz Aralıksız Sürüyor”

Gürcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ikinci el konutta fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmaların hız kesmeden sürdüğünü ifade etti.

İkinci el daireleri fahiş fiyattan ilana koyanlara ilişkin açıklamasında, piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen fiyatlarla ilana koyarak daire fiyatlarında köpük oluşturmaya çalışan spekülatörlere karşı mücadelenin aralıksız devam ettiğine dikkat çekti.

Mahmut Gürcan İkinci El Konut Piyasası Ceza Tweeti
Kaynak: Twitter / @mahmutgurcan

“Bir Kişiye 349 Bin TL Ceza Uygulandı”

Bu kapsamda denetimlerin sıkı bir şekilde sürüdüğünü söyleyen isim, denetimler neticesinde ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulandığı bilgisini verdi

GCM Yatırım Banner

Gürcan, piyasa dengesini bozmaya yönelik faaliyetlerin içinde olanlara karşı idari yaptırımların sert bir şekilde uygulanmaya devam edeceği mesajını verdi.

Açıklamasının sonunda, “Fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmalarımızı etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.