Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Konutta Fahiş Fiyat için Düğmeye Basıldı: 349 Bin Lira Ceza

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulandığını açıkladı. Detaylar;
Konutta Fahiş Fiyat için Düğmeye Basıldı: 349 Bin Lira Ceza
Yorum

Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir vatandaşa idari para cezası uygulandığını açıkladı.

Uygulanan idari para cezası tutarının 349 bin TL olduğu bilgisini verdi.

“Spekülatörlere Karşı Mücadelemiz Aralıksız Sürüyor”

Gürcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ikinci el konutta fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmaların hız kesmeden sürdüğünü ifade etti.

İkinci el daireleri fahiş fiyattan ilana koyanlara ilişkin açıklamasında, piyasa gerçekleri ile örtüşmeyen fiyatlarla ilana koyarak daire fiyatlarında köpük oluşturmaya çalışan spekülatörlere karşı mücadelenin aralıksız devam ettiğine dikkat çekti.

Mahmut Gürcan İkinci El Konut Piyasası Ceza Tweeti
Kaynak: Twitter / @mahmutgurcan

“Bir Kişiye 349 Bin TL Ceza Uygulandı”

Bu kapsamda denetimlerin sıkı bir şekilde sürüdüğünü söyleyen isim, denetimler neticesinde ikinci el konut piyasasında fahiş fiyat uygulayarak spekülasyon yapan bir kişiye 349 bin TL idari para cezası uygulandığı bilgisini verdi

Gürcan, piyasa dengesini bozmaya yönelik faaliyetlerin içinde olanlara karşı idari yaptırımların sert bir şekilde uygulanmaya devam edeceği mesajını verdi.

Açıklamasının sonunda, “Fahiş fiyat artışlarını önlemeye yönelik çalışmalarımızı etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu