Yatırım yapmaya başla!

Yoğun İlgi Gören Konut Kampanyasında 1 Haftada 1500 Ev Satıldı

Konut kampanyasında bir hafta geride bırakılırken, daha şimdiden 1500 evin satıldığı bildirildi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Gedikli'nin kampanya hakkındaki yorumları şöyle...
Yoğun İlgi Gören Konut Kampanyasında 1 Haftada 1500 Ev Satıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile başlatılan konut kampanyasına yoğun bir talep oldu. Bankaların sunduğu düşük faizli kredileri kaçırmak istemeyen vatandaşlar harekete geçti ve daha ilk haftadan 1500 ev satıldı. 31 Ekim’e kadar sürecek olan kampanyada peşinat miktarı %10 indirilip, kredi faiz oranlarının 120 ay vadede %0,98 imkanı sunuldu. Ek olarak peşinatını altın veya dövizle yapmak isteyenlere de kur garantisi verildi.

Sektörü canlandırması planlanan tarihi konut kampanyasında, bir haftada 1500 ev satıldı.

Yoğun katılım olan kampanya kapsamında yukarıda sıraladığımız avantajların yanında borcunu altıncı ayda kapatana %35, bir yılda kapatana %25 indirim yapılacağı açıklandı.

100 bin konutun yer aldığı kampanyada bir hafta geride bırakılırken, daha şimdiden bin beş yüz ev yeni sahiplerini buldu. Kampanyayı değerlendiren Emlak konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, 38 projede 3 bin konutla kampanyaya dahil olduklarını ve oldukça büyük bir ilgi gördüklerini söyledi.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, kampanya bitiminde 3 milyar liralık ciro beklediklerini söyledi.

Daha ilk haftadan internet sitelerine 1,5 milyon kişinin girdiğini, satış ofisine 5 binden fazla kişinin geldiğini ve 500 ev için kaparo aldıklarını söyleyen Gedikli, tatil dönüşü vatandaşların da katılımıyla satışların katlanacağını, talebin sürmesi halinde konut sayısını 5 bine çıkarabileceklerini ve proje bitiminde 3 milyar liralık ciro beklediklerini belirtti. Daha çok metrekaresi 3500 – 4000 lira olan evlerin ilgi gördüğünü söyleyen Gedikli, peşinat için altın veya döviz getirene, Türk lirası üzerinden sözleşme yaptıklarını açıkladı.

Gedikli, bir yıl boyunca dolar kurundaki değişimlerden vatandaşın etkilenmemesi için gerekli imkanları da sunduklarını söyledi.

Dolar kurunun düşmesi halinde paranın yatırıldığı günkü seviyede sabit tutulduğunu, yükselmesi halinde ise borcun geri kalanından düşüleceğini söyleyen Gedikli, bu kampanyanın çok büyük avantajlar sunduğunu ve bir daha bu avantajları görmenin zor olduğunu söyledi. Emlak Konut ve büyük firmaların ardından Anadolu’daki küçük ve orta ölçekli müteahhitlerin de kampanyaya destek verdiğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum