Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik’ten Rekabeti Kızıştıracak Yeni Halka Arz Hamlesi

Dört yıla yakın zamandır borsada yer alan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş.’den Çin ile rekabetini destekleyecek halka arz planı geldi.
Kontrolmatik’ten Rekabeti Kızıştıracak Yeni Halka Arz Hamlesi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’a 2020 yılında giriş yapan yeni nesil teknoloji şirketi Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., yurt dışında yatırım hamlelerini artıracak atılımlara yöneliyor. Lityum pil pazarında Çin ile rekabet etmeye talip olan şirket, Çin teknolojisine alternatif olarak geliştireceği üretimler için halka arz planı yaptığını paylaştı.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sami Aslanhan, Çin ile rekabete destek katmak amacıyla halka arz planının şirketin pazardaki büyüme hamlelerini finanse edeceğini söyledi.

Bu nedenle iştiraklerinin halka arzı ve uluslararası tahvil piyasasında tahvil ihracını planladıklarını açıkladı.

İkisi Türkiye ve ikisi ABD’de olmak üzere toplamda dört iştirakinin halka arzıyla büyümeyi fonlamak istediklerini ifade etti.

2020 yılının Ekim ayında KONTR koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan şirket hisseleri 6,90 TL fiyatla halka arz olmuştu.

GCM Yatırım Banner

Yıllık primini yüzde 65’e çıkaran ve bu yıl 314 TL seviyelerini gördükten sonra geri çekilen KONTR, bu haftayı yüzde 1’lik sınırlı artışla 269,25 TL’den kapattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.