Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik Milyonluk Anlaşmaya İmzayı Attı

Kontrolmatik Teknoloji Enerji, KAP üzerinden Aksa Enerji Üretim A.Ş' nin bağlı ortaklığı ile imzaladığı anlaşmayı duyurdu. Detaylar haberde...
Kontrolmatik Milyonluk Anlaşmaya İmzayı Attı
HABER GİRİŞ

Borsaya 4 yıl önce adım atan Kontrolmatik Teknoloji Enerji Ve Mühendislik A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu.

Ortaklık faaliyetlerine pozitif etkisi olacağı belirtilen yeni sözleşmenin Aksa Enerji Üretim A.Ş.’nin yüzde 100 bağlı ortaklığı Aksa Enerji Talimarjan FE LLC ile imzalandığını duyurdu.

Şirket, Özbekistan’da kurulacak olan 430 MW kombine çevrim doğalgaz santrali projesinde 220 kV yüksek gerilim trafo merkezi ve iletim hattı kapsamında sözleşmenin imzalandığı açıkladı.

Bahsi geçen sözleşmenin 10.905.825 dolar tutarında olduğu aktarıldı.

Kontrolmatik Teknoloji
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (KONTR) hisseleri anlaşma haberiyle 236,6 TL’den 237,8 TL’ye yükseldi. Hisseler kapanışı 237,8 TL’den yaptı. Haftalık bazda yatırımcılara yüzde 9,59 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.