Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kontrolmatik Hisseleri 90 Milyon Dolarlık Projeyle 65 TL’yi Aştı

Yeni iş ilişkisi için sözleşme imzaladığını açıklayan Kontrolmatik Teknoloji hisselerinde sert yükseliş oldu.
Kontrolmatik Hisseleri 90 Milyon Dolarlık Projeyle 65 TL’yi Aştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (Kontrolmatik), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisi bildiriminde bulundu. Hisseler açıklamanın ardından 65 Türk lirasının üzerine çıktı.

Dün en son 59,25 TL’de kapanış yapan Kontrolmatik Teknoloji hisseleri, bugünkü seansa 59,6 TL ile başladı. KAP bildirimine kadar dalgalanmazken bildirimin ardından dik yükseldi.

5 TL civarında değerlenen hisseler, 65,15 TL ile 16 Eylül sonrası en yüksek seviyesine ulaştı.
Kontrolmatik Hisseleri %7,76 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 14.34’te yüzde 7,76 artıda işlem gören hisseler gün içinde 59 – 65,15 TL aralığında hareket etti. Yükselişin sürmesi durumunda 65,9 TL ilk teknik direnç oldu.

Son yükselişle haftalık kazanç yüzde 5’i aşarken yıllık kazanç yüzde 740’a yaklaştı.

Yeni iş ilişkisinde Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. ile Gentes Construction firması Ortak Girişimi’nin, Rusya Federasyonu Moskova oblastı ‘Mini Termal Power Plant Zaraisk-1&2’ projesine vermiş olduğu EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) teklifinin, işveren tarafından kabul edildiği ve sözleşme aşamasına geçildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Proje tutarının 6.480.000.000 ruble olduğu söylendi. Proje kapsamında atıktan ısı ve elektrik enerjisi üretimi yapılacağı ve 2 yıl içerisinde tamamlanmasının planladığı aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.