Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kontrolmatik 55 Milyon TL Teklif Verdiği İhalenin İptalini Duyurdu

Yaklaşık 55 milyon TL teklif verdiği ihalenin, tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması sebebiyle iptal edildiğini açıklayan Kontrolmatik hisseleri düşüyor.
Kontrolmatik 55 Milyon TL Teklif Verdiği İhalenin İptalini Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (Kontrolmatik), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan ihalenin sonucu hakkında açıklamada bulundu.

26 Kasım 2021’de 54.989.650,00 TL bedelindeki (Vergiler Hariç) ihaleye teklifte bulunan Kontrolmatik, bütün tekliflerin reddedilmesi sebebiyle ihalenin iptalini duyurdu. “Kontrolmatik-Siterm iş ortaklığı olarak girilen “50 T/H Yüksek Basınçlı Su Borulu Buhar Kazanı” ihalesinde, iş ortaklıklarının vergiler hariç 54.989.650,00 TL bedelle en iyi teklifi vererek 1. sırada yer aldığını hatırlattı.

Sonuçta ihale komisyonunun kararı üzerine tekliflerin yaklaşık maliyetin üzerinde olması sebebiyle ihalenin iptal edildiği bildirildi.
Kontrolmatik Hisse %1 Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Kontrolmatik (KONTR) hisseleri, ihalenin iptal edildiğine yönelik açıklamayla düştü.

Bugünkü seansa 72,40 TL ile düşük başlayan KONTR hisse senetleri, açılıştan sonra 73,10 TL’yi görse de sonrasında geriledi. KAP açıklamasının yapıldığı dakikalarda en yüksek 73,8, en düşük 71,9’u gören hisseler, buradan sonra 71 Türk lirası seviyelerinde fiyatlandı.

TSİ 12.16’da yüzde 1,1 ekside fiyatlanan hisselerin gün içi hareket aralığı 71,40 – 73,8 TL oldu.

Aşağı yönlü seyrin sürmesi durumunda 71,25 TL ilk teknik destek seviyesine işaret etti. Hisselerin performansına bakıldığında ise kısa vadeli göstergelerde negatif bölgede durduğu görüldü. Haftalık ve aylık bazda yüzde 2 civarında düşen hisseler, yıllık bazda yüzde 311’lik kayda değer artış yaşadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu