Yatırım yapmaya başla!

Konfeksiyon Sektörü Hollanda’daki Faaliyetlerini Artırmak için Sektörel Ticaret Heyeti’ni Gelenekselleştiriyor!

Egeli hazır giyim ihracatçıları en büyük hedef pazar konumunda bulunan Hollanda'ya ilişkin "Sektörel Ticaret Heyeti" organizasyonlarını geleneksel hale getiriyor.
Konfeksiyon Sektörü Hollanda’daki Faaliyetlerini Artırmak için Sektörel Ticaret Heyeti’ni Gelenekselleştiriyor!

Egeli hazır giyim ihracatçıları faaliyetlerini artırmaya ilişkin önemli bir adım attı. Sektörün en büyük 4. hedef pazarı olan Hollanda’ya 23-25 Ekim 2018 tarihinde “Sektörel Ticaret Heyeti” adı altında bir etkinlik düzenleyen Egeli ihracatçılar, bundan olumlu geri dönüşler almıştı. Bunun sektöre olumlu katkı sağlayacağı düşüncesiyle, Hollanda’ya yönelik düzenlenen bu etkinliği gelenekselleştirmeye yöneldiler.

Söz konusu etkinlik geçtiğimiz yıl Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) Dış Pazar Stratejileri Geliştirme Komitesi tarafından düzenlenmişti. Bu yıl ikincisi yapılması planlanan organizasyonun 4-6 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili konuşan Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, Hollanda’nın yıllık 15,7 milyar dolarlık konfeksiyon ürünleri ithalatı gerçekleştirdiğini duyurdu.

EHKİB Başkanı Burak SertbaşTürkiye’nin bu ülkeye konfeksiyon ihracat tutarının ise 1 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirten Sertbaş, bu tutarı 1,5 milyar dolar seviyesine taşımayı hedeflediklerini aktardı. Bu hedef kapsamında Amsterdam’ın önde gelen denim ve moda merkezi De Hallen’de kurulacak standlar sayesinde Hollandalı ithalatçılarla ikili iş birlikleri yapılacağını duyurdu.

Serttaş, Türkiye’nin 2019 yılının Ocak-Eylül döneminde Hollanda’ya gerçekleştirdiği konfeksiyon ürünleri ihracatının %8 oranında artış kaydettiğini ve böylelikle 823 milyon dolar seviyesine çıktığını açıkladı. Ardından bu yılın Eylül ayına kadar olan döneminde EHKİB üyeleri tarafından Hollanda’ya gerçekleştirilen ihracat faaliyetlerinin %4 artarak 66 milyon dolara yükseldiğini ekledi. 2020 yılında bu rakamı 100 milyon dolar seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

EHKİB Dış Pazar Stratejileri Geliştirme Komitesi Başkanı Seray Seyfeli, Hollanda Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu için ünlü moda firması Fashion United ile iş birliği yaptıklarını açıkladı.

EHKİB Seray SeyfeliGerçekleştirilecek bu etkinliğe, başta Belçika ve Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin her bölgesinden ithalatçıların katılımının sağlanacağını duyuran Seyfeli, iş birliği yapacakları United Fashion’ın aynı zamanda sektörün Hollanda’daki en büyük danışmanlık firmalarından biri olduğunu belirtti.

Açıklamalarını sürdüren Seyfeli, bu yılın Ocak ayında Almanya’da Munich Fabric Start Fuarına info stand ile başlatılan tanıtım faaliyetinde yer alacak etkinliklere ilişkin bilgi verdi. Geçtiğimiz Şubat ayında Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı’na, Eylül’de Munich Fabric Start Sourcing Fuarı ve Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı’na Türkiye Milli Katılım Organizasyonları gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bu üç fuarda toplamda 68 firma ile katıldıklarını açıklayan Seyfeli, Mayıs ayında yapılan ve İsveç pazarını hedef alan URGE Heyeti organizasyonunu anımsattı. Ardından Haziran’da İspanya’da ITMA Tekstil ve Konfeksiyon Makineleri Fuarı’na bir gezi düzenlediklerini belirtti. Tüm bu etkinliklerle 2019 yılının sektör için oldukça verimli geçtiğini söyledi ve bu yıl içinde yapılan yurt dışı tanıtım faaliyetlerinin Hollanda’daki ile son bulacağını ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum