Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Konami’nin Efsane Serisinin Son Oyunu PES 2018 ile 100 Milyon Barajı Aşıldı!

Konami’nin futbol serisi PES’in 2018 yılında çıkan son oyunuyla beraber 100 milyon satış sayısına ulaşıldı.
Konami’nin Efsane Serisinin Son Oyunu PES 2018 ile 100 Milyon Barajı Aşıldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Futbol oyunlarına ilgi duyanların önündeki iki seçenekten birisi PES serisi olmaktadır. Electronic Arts’ın FIFA serisi ile Konami’nin PES serisi arasında yıllardır süregelen rekabet oyun dünyasında yaşanmaya devam etmektedir. Dev şirketler dünyanın en büyük futbol organizasyonlarının oyun lisanslarını almak için de kıyasıya bir rekabet halinde olmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde UEFA resmi bir açıklama ile Konami ile yolun sonuna gelindiğini belirterek Şampiyonlar Ligi’nin PES serisinde önümüzdeki yıldan itibaren yer alamayacağını belirtmişti. 2003 yılından beri onlarca oyunu çıkan PES serisi ise son çıkan oyunu ile toplamda 100 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı.

PES Serisi 2013 Öncesini Aratıyor

Pes Serisi 2013 Oncesini Aratiyor

PES oyunlarının mazisi 15 yıl öncesine dayanıyor. 2003 yılından itibaren ilk başta Winning Eleven adıyla, daha sonra ise Pro Evolution Soccer adıyla milyonlarca oyuncu tarafından oynanan oyun FIFA ile piyasayı domine etmekteydi. Özellikle 2013 yılına kadar olan süreç, PES’in rakibine karşı bariz üstünlüğü ile geçmişti.

Ancak daha sonraki yıllarda FIFA’nın popülaritesi artmış ve oyuncular oraya doğru kayma eğilimi göstermişti. Ancak aradan 5 yıl geçmiş olmasına rağmen herhangi bir PS4 kafesinde hala PES 2003 oynayanları görmek mümkündür. Buna rağmen PES serisi toplamda 100 milyon barajını aşmış durumda.

100 Milyon Satış Şerefine Yeni Oyun Paketi

100 Milyon Satis Serefine Yeni Oyun Paketi

Japon oyun geliştiricisi Konami, geçmişten bugüne PES serisinin toplam satış rakamının 100 milyona ulaştığını açıklamasıyla beraber, PES 2018 oyununa yenilikler kazandıracak Data Pack 4.0 paketi yayınlandı.

Yayınlanan paket ile oyundaki bazı oyunların yüzleri güncellenmiş oldu Bazı oyuncuların ise mevcut yüz hatlarında değişiklikler gerçekleştirildi. Gelen oyun paketiyle beraber Türkiye dahil olmak üzer bazı mili takımların yeni formalarının da eklendiği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu