Yatırım yapmaya başla!

Komedyen Aday Ukrayna’nın Başkanlık Seçimlerini Kazanmak Üzere Olabilir

Uzmanlar, komedyen ve aktör olan Volodymyr Zelensky’nin bu hafta sonu yapılacak Ukrayna başkanlık seçimlerini kazanabileceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Komedyen Aday Ukrayna’nın Başkanlık Seçimlerini Kazanmak Üzere Olabilir

Ukrayna başkanlık seçimleri bu hafta sonunda yapılacak ve uzmanlara göre popüler bir televizyon şovunda ülkenin liderini canlandırmış olan Volodymyr Zelensky isimli komedyenin kazanma şansı epey yüksek. 31 Mart Pazar günü yapılacak ilk oylama turu öncesinde kamuoyu anketlerine liderlik eden Zelensky, rakipleri Yuliya Timoşenko ile görevdeki Petro Poroşenko’nun önünde ilerliyor.

Ancak önceki Ukrayna Başbakanı Timoşenko ile mevcut Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko’nun aksine Zelensky’nin ulusal liderliğe en yakın deneyimi, daha sonra Netflix’e taşınan Servant of the People isimli popüler programda Ukrayna devlet başkanı rolünü oynamakla sınırlı. Buna rağmen BDM’nin yaptığı son kamuoyu yoklaması, 5000 kişiden yüzde 25.7’sinin kuruluş karşıtı aday Zelensky’ye oy verdiğini gösterdi.

Söz konusu araştırmada Timoşenko yüzde 18.8 oy ile ikinci sırada yer alırken Poroşenko ise yüzde 12.7 oyla üçüncü sırada yer aldı.

Ukrayna Başkanlık Seçimlerini Kazanması En Olası Aday Bir KomedyenBununla birlikte, Zelensky’nin ilk oylama turunda lider kalması ancak seçimleri kesin olarak kazanmasını sağlayacak mutlak çoğunluğa sahip olmasının beklenmediği aktarıldı. Dolayısıyla Zelensky’nin 21 Nisan’daki ikinci turda Timoşenko ile Petro Poroşenko ile karşılaşması bekleniyor. Bazıları kazanma şansı olanlara destek olmak için adaylığını geri çekse de yarışta toplam 39 kayıtlı aday bulunuyor. Komedyen politikacı anketlerde, halkın yolsuzluktan ve Poroşenko yönetimi altındaki reformların yavaş hızından bıktığı bir ülkede şaşırtıcı şekilde iyi iş çıkartıyor.

Buna yardım eden şey ise uzmanlara göre onun acemi politikacı ve dışarıdan gelen statüsü ile birlikte elit karşıtı duruşu ile sosyal medyanın dilinden anlıyor olması.

Volodymyr Zelensky Kamuoyu Anketlerinde Başı Çekiyor Çünkü özellikle de gençleri kendisine çeken komedyen, mevcut 5 yıllık yönetimden dolayı hayal kırıklığına uğramış seçmenlere hitap etmeyi biliyor. Zelensky’nin eski Maliye Bakanı Oleksandr
Danylyuk ile eski Ekonomi Bakanı Aivaras Abromavicius’ı işe almasının da onun ekonomik uzmanlık eksikliğini gidermesine ve başkanlık yarışını kazanması durumunda yapılacak planları tasarlamasına yardım ettiği söyleniyor. Nitekim Zelensky’yi destekleyen eski bakanların her ikisi de reform destekçisi, Batı yanlısı, yolsuzlukla mücadeleci özellikleriyle tanınıyor.

İlaveten Zelensky’yi destekleyenler arasında önde gelen bir yolsuzlukla mücadele aktivisti olan Serhiy Leshchenko da yer alıyor. Bluebay Asset Management’ın yükselen piyasa stratejisti Timothy Ash de eski bakanların Zelensky için ortaya çıkmalarının pekala bir ezber bozan olabileceği yönünde görüş bildirdi. Cuma günkü bir notunda stratejist, Zelensky’i reform, değişim, gençlik; Poroşenko’yu statüko, güvenlik, istikrar; Timoşenko’yu ise popülist duruşlu daha yaşlı, daha muhafazakar seçmenler için adaylıklarıyla tanımladı ve komedyenin kazanacağını öngördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum