Yatırım yapmaya başla!

Komedyen Aday Başkanlık Yarışını Önde Götürürken Poroşenko Gençlerden Yardım İstedi

Ukrayna başkanlık seçimlerinden alınan ilk sonuçlara göre komedyen aday Volodymyr Zelensky, Pazar günü yapılan oylamanın yüzde 30.4’ünü garantiledi. Detaylar aşağıda;
Komedyen Aday Başkanlık Yarışını Önde Götürürken Poroşenko Gençlerden Yardım İstedi

Ukrayna’nın açılan seçim sandıklarından gelen sonuçlara göre siyasi deneyime sahip olmayan komedyen aktör Volodymyr Zelensky, ilk turu garantiledi. Pazar günü yapılan oylamanın yüzde 30.4’ünü garantileyen Zelensky, uzmanların komedyen aday Ukrayna’nın başkanlık seçimlerini kazanabilir şeklindeki yorumlarını haklı çıkardı.

Popüler bir televizyon şovunda kurgusal bir başkanı canlandıran Zelensky’nin, oyların yüzde 17.8’ini alan Ukrayna’nın şu andaki lideri olan milyarder iş insanı Petro Poroşenko ile Nisan 21’de yapılacak ikinci tura katılacağı öngörüldü. Zelensky Pazar günü verdiği bir demeçte; “Kazanırsam, yolsuzluğun olmadığı güçlü, demokratik bir Ukrayna’ya sahip oluruz.” dedi.

Liderliği altında yolsuzlukla mücadelenin önceliği olup olmayacağı yönündeki soruya da; “bu en büyük sorun” diyerek cevap verdi.

Volodymyr Zelensky Yolsuzlukla Mücadele Öncelik Verecek Sonuçta Batı’nın Rusya’ya anlaşmazlığının kıyısında olan bir ülke olarak Ukrayna’da seçmenler, köklü bir yolsuzlukla mücadeleye söz veren kuruluş karşıtı bir figürün arkasında durdu. Tabii Zelensky şimdi seçmenleri, savaştaki ve Batı’nın Moskova ile mücadelesinin merkezindeki bir ülkeye liderlik etmek için uygun olduğuna ikna etmeliydi. Piyasa katılımcıları da ülkenin bir sonraki başkanının Ukrayna’yı IMF’nin kurtarma programında tutmak için gereken reformları destekleyip destekleyemeyeceğini öğrenmek için olayı yakından takip ediyordu.

Bu noktada Zelensky’nin dünkü açıklamasında; “Diplomatik toplantılar yapacağız. Savaş istemiyoruz. Savaşmak istemiyoruz, Donbass’taki savaşı durdurmak istiyoruz.” dediği belirtildi.

Volodymyr Zelensky Savaş İstemiyor Tüm bunların yanında başkanlık seçimlerinin Rusya’nın 2014’te Kırım’ı ilhak etmesinden sonra ilk ulusal oylamayı temsil ettiği hatırlatıldı. Diğer taraftan mevcut lider Zelensky’yi Ukrayna’nın yurt dışında temsil edilmesine uygun olmayan bir aday olarak göstermeye çalışsa da Avrupa’nın en fakir ülkelerinden biri olan Ukrayna’daki düşük yaşam standartları, yolsuzluk ve hayal kırıklığı komedyen adayın öne çıkmasını sağlamıştı.

Ukraynalı yatırım bankası Dragon Capital’in CEO’su da bugün, her kim başkan olursa olsun yolsuzluk ve hukukun üstünlüğünün onun için öncelik olması gerektiğini vurguladı.

Ukrayna Başkanı Yolsuzlukla Mücadeleye ve Hukukun Üstünlüğüne Öncelik Vermeli Çünkü CEO’ya göre aksi takdirde başkanlık yarışını kazanacak kişi kısa süre sonra kaybedecekti. Dragon Capital’in Tomas Fiala’sı Zelensky’nin IMF ile işbirliğini desteklemesi, muhafazakar maliye politikası ve özelleştirme ile birlikte son haftalardaki politika vaatlerinin doğru manşetleri oluşturduğunu vurguladı.

Ancak Zelensky’nin politikada çok taze olduğunu ve onun ekonomi ile jeopolitik bilgilerinin yeterince derin olma ihtimalinin düşük olduğunu da sözlerine ekledi. Petro Poroşenko ise sonuçları sert bir ders ifadeleriyle tanımlayarak, ikinci turda genç seçmenlerden daha fazla destek için çağrıda bulundu. “Ülkede değişiklikler görüyorsunuz, ancak daha hızlı, daha derinde ve daha kaliteli olmalarını istiyorsunuz. Protestoların arkasındaki nedenleri anladım” diyerek gençleri yanına çekmeye çalıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum