Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koleksiyon Mobilya ile Letven Capital Arasında İşbirliği Kararı

Koleksiyon Mobilya, SUFİİ Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile işbirliği içinde hareket etmeyi hedeflediğine yönelik açıklama yaptı.
Koleksiyon Mobilya ile Letven Capital Arasında İşbirliği Kararı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Koleksiyon Mobilya Sanayi A.Ş. bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), girişim sermayesi yatırım fonları işbirliği hakkında açıklama yaptı. Şirket, 31 Mayıs 2023 itibariyle, portföy büyüklüğü 3.1 Milyar Türk Lirasına ulaşan ve Girişim Sermayesi Yatırım Fonları pazarında yüzde 7 pazar payına sahip Letven Capital Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. ile girişim sermayesi yatırım fonları özelinde işbirliği yapma kararı aldığını duyurdu.

Şirketin, Letven Capital Girişim Sermayesi’nin yeşil ekonomi, yeşil sanayi, yeşil teknoloji, yenilenebilir enerji, bioteknoloji alanında sürdürülebilir materyal ve hammadde alanlarına yatırım yapacak olan SUFİİ (Sustainable Furniture Innovation Investment) Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun Sermaye Piyasası Kurulu’ndan kuruluş izni alması ve kuruluş işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilgili girişim sermayesi yatırım fonunda yatırımcı olarak yer alacağı belirtildi.

Koleksiyon Mobilya’nın yatırım stratejine uygun alanlarda, süreç, pazarlama ve sektör inovasyonu gerçekleştirecek iş modellerini geliştirdiği, bu sayede bulunduğu sektörün ve tedarikçi ekosisteminin yeşil ekonomiye dönüşümünde SUFİİ Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile işbirliği içinde hareket etmeyi hedeflediği açıklandı.

Koleksiyon Mobilya Hisseleri Bu Hafta Yatırımcısını Mutlu Etti

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin KLSYN kodlu hisseleri, haftanın son işlem gününde satıcılı seyretse de son günlerde güçlü performans sergiledi. Perşembe günü 4,7 liradan kapanış yapan hisseler, bugün 4,69 ile yatay bir açılış yaptı.

İlk yarıda 4,60 – 4,77 arasında hareket etti. Saat 11.30’a yaklaşırken yüzde 1,50 değer kaybıyla 4,63 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Haftalık bazda en düşük 4,19, en yüksek 4,84 seviyeleri kaydedilirken, toplamda yüzde 10’a yakın bir artı gerçekleştirdi.

Aylık bazda yüzde 42 artan şirket hisselerinde kaydedilen en yüksek fiyat 4,84, en düşük 3,20 oldu. Yıllık olarak bakıldığında 1,93 – 4,84 arasında seyreden hisselerde toplam artış yüzde 142’ye dayandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın