Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Bir Mühendisin Özel Araç Koleksiyonu için Yaptırdığı İnanılmaz Garajı!

Los Angeles’da egzotik süper spor arabalar için bir garaj yapılmış ve buraya araçların korunması amacıyla inanılmaz bir sistem kurulmuş.

Binanın yapısına baktığımızda daha çok müze görüntüsü verse de burası teknolojik bir koleksiyon araç garajı. Kendisi mühendis ve eski teknoloji yöneticisi olan Steve Goldmana ait. Kendi için eşsiz olan otomobillerini en iyi şekilde korumak için gerekli olan tüm kalemleri uygulamış. Amerika’da bulunun bu yer içerisinde her biri servet değerinde olan spor arabalar saklanıyor. Kendisinin mühendis olduğundan, otomobillerin en iyi ortamda misafir etmek için garaj içerisindeki hava sistemi kusursuz!

Eğer bir koleksiyonerseniz; birinci kural sahip olduğunu araçlarınızın dış ortamla arasındaki ilişki en aza indirilir. Temizlikleri ise özel ellerde dış yapılara zarar vermeyecek maddelerle yapılmak zorundadır. Yani baya bir zahmetli! Bir taraftan bakıldığında zaten 10 milyon dolar paranız varsa bunları düşünebilirsiniz.

Garaj, 1 dönümlük arazi üzerine kurulu.

İçerisindeki bazı arabaların anca müzelerde olabileceği söyleniyor.

Binanın çoğunluğu metal ve camdan oluşuyor. Ve şaşırtıcı şekilde içerisinde iklim kontrol sistemi mevcut.

Standart klima, ısıtma ve havalandırmanın yanında nem kontrolüde yapılıyor.

14 egzotik arabayı korumak için diğer bir sistem ise bakterilerle savaşmak için mikron toz filtresi ve ultravioleye sahip.

Peki bu kadar pahalı sistem hangi arabalar için yapıldı?

Goldman kompleksinde 14 üst düzey hız aracı bulunuyor. Bunlar; McLaren P1, Porsche Carrera GT, Pagani Zonda, McLaren 12C, Ferrari 360 Modena ve aynı markaların farklı modelleri.

Resimlerde de gördüğünüz hiper spor araçların toplam değerinin 10 milyon doların çok üzerinde olduğu söyleniyor. Arabaların değerli ve pahalı olduğu kesin ancak acaba bu garaj ne kadara mal oldu! Bu kısmı merak etmek bence daha ucuz…


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle