Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg Cenevre’de Yeni Ejderhası “Ragnarok”u Tanıtacak!

Koenigsegg hiper araba konusunda son noktayı Cenevre'de koymayı planlıyor. İşte detaylar...
Koenigsegg Cenevre’de Yeni Ejderhası “Ragnarok”u Tanıtacak!

Koenigsegg’in hangi tip otomobil yaptığını artık tüm dünya biliyor ve hayranlıkla da izliyor. İsveçli markanın Bugatti düşmanlığı onu resmen hızlı olmaya itmişti. En son Agera RS’in 457 km/h top speed rakamına doğru ilerlediğini görmüştük. Hipercar üreticisinin saldırı planlarına göz gezdirdiğimizde en güçlü hibrit mega otomobili Regera‘nın yerine bir şeylerin düşünüyor olması.

Sevgili okurlarımız kuzeyden baş döndürücü güçlerin çıkışı çok yakın gözüküyor. Mitolojiden devam eden Koenigsegg, kesin olmamakla birlikte yeni modeline “Ragnarok” ismini verecek. Kulağa ne kadar keskin geliyor değil mi? Dip not olarak; görsellerin temsili olduğunu söyleyelim.

Ragnarok Gücünü Agera’nın Geliştirilmiş Motorundan Alacak

Ragnarok Gücünü Agera'nın Geliştirilmiş Motorundan AlacakBildiğimiz gibi Agera, Koenigsegg listelerinden çıkarıldı. Elbette “dahasını” taşıyacak bir model için ismi sonraki dönemlere saklandı. Ragnarok hakkında çok çarpıcı iddalar sunuluyor. İddialar hakkında konuşmadan önce Agera’nın ve aynı zamanda Ragera’nın teknik verilerinden bahsetmek istiyoruz.

Agera’yı biliyoruz ki sahibi onu en hızlısı olması için eğitti. O yüzden RS’ten alınan 5.0L V8 motor biraz daha geliştirilecek ve olağan hız değerlerinden daha fazlası verilmeye çalışılacak. 1160 ps güç getirisi olan ünite, twin turbo karakteriyle 1280 nm tork üretiyor. Daha bitmedi!

Karoserde ağırlık azaltmayla hareket edilerek, gücünde 1440 – 1500 ps civarlarına getirileceği aktarıldı. Ve bunlara ek olarak Regera’da kullanılan hibrit motor desteğinin de verileceği bildirildi. İkinci eli 10 milyon dolar olan Agera RS‘in kalbi Ragnarok’a geçtiği andan itibaren dünyadaki bazı şeyler anında değişecek.

İsveçli hiper otomobil üreticisinin planları şimdilik korkutucu gözüküyor. Finish çizgisine bir şekilde rakiplerinden önde giren Koenigsegg, Ragnarok ile bunu efsaneleştirmeye başlayacak. Detaylar için bizi takipte kalın….

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum