Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Koenigsegg Regera’nın Anahtarı Bile Servet Ediyor!

Dünyanın "en" lerini toplamakla meşgul olan Koenigsegg, Agera R için hazırlattığı anahtarla da bunu kanıtlıyor.
Koenigsegg Regera’nın Anahtarı Bile Servet Ediyor!
YAYINLANMA ZAMANI

Araçlarınızı ne sıklıkta yenilersiniz? Ortalama olarak insanların araçlarından sıkılma, eskime vs. durumları göz önünde bulundurursak 5 yılda diyebiliriz. Şu var ki; aracımızı her bir üst klasmana geçirmemizden sonra otomatik olarak maliyetlerin hepsi artıyor. Haliyle dünyamızda bunları hiç düşünmeyen bir kesim de var! Rolls Royce, Bentley, Lexus gibi üst sınıf marka modellerinin sahipleri çok ufak bir parçası bozulduğunda bile dinlerce dolar veriyor.

Ancak İsveçli hiper otomobil üreticisi Koenigsegg, bazı normal parçaları bile araç değerleri ile eş değer tutuyor. İşte bunlardan biri de eve gelince bi yere fırlattığımız anahtarı. Neden dünyanın en pahalı otomobil anahtarları listesinde geçtiğini birazdan daha iyi anlayacaksınız.

Eğer ki bir araba için “özel üstü” kavramı oluşturulmuşsa onun nadir bir parça olduğunu anlamalıyız.

Paratic Placeholder 640x360

Koenigsegg, geçen senedir avcılık merakını artırmış ve Bugatti’yi sürekli bir taciz etme davranışlarına girmişti. Agera RS ile hız rekorunu alarak Chiron’nu devirmeyi başarmıştı. Konumuz şu an hız veya kaç beygir olduğu değil. Regera modeline özel hazırlanan kontak anahtarının fiyatı!

Fiyatıyla c segmentten 10’a yakın araba alabileceğiniz bu anahtarın özelliğinden bahsedelim.

Paratic Placeholder 640x360

Anahtarın yapı maddesinde gümüş kullanılmış. Rozet şeklindeki bu anahtarın içerik maddeleri olarak platin ve elmasta eklenmiş. Kenarlarından özenle dizilen elmasların 40 karat olduğu söylendi. Dokunmaya bile çekineceğimiz bu anahtarın fiyatı yaklaşık olarak 250 bin dolar civarlarında. Hemen hesaba başladınız değil mi? Normal şartlarda c segment bir arabanın 20 ile 25 bin dolar, d segment bir aracında 40 ile 50 bin dolar olduğunu varsayalım.

İlginizi Çekebilir :

Bileklik Şeklinde Tasarlanan Pahalı Bir Süper Araba Anahtarı: Elite Supercar Key
Bileklik Şeklinde Tasarlanan Pahalı Bir Süper Araba Anahtarı: Elite Supercar Key

Regera R’ın anahtarıyla da yaklaşık 8 ile 10 adet otomobil alma şansınız var.  Ayrıca sadece bakım maliyetlerinin bile hayalimizi süsleyecek arabayı almamıza yetiyor. Kaldı ki üç farklı renk yapısında müşterilerine verilen anahtarla neler yapılabileceğini siz düşünün! Şunu da diyebilirsiniz; “2 milyon dolardan fazla değeri olan bir arabanın anahtar fiyatının ne olmasını bekliyordunuz?” şeklinde de yorumlama bilirsiniz!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.